Aktivity, díky kterým si vyčistíte hlavu

Máte pocit, že je vaše hlava plná informací, které vám nedají v noci spát? Neustále myslíte na problémy, které se dějí v práci nebo v osobním životě? Každý člověk, který podobnou situaci zažil ví, že nemůže normálně fungovat, pakliže si svou hlavu nedá do pořádku čili ji nevyčistí. Otázkou ale zůstává, jak vyčistit svou hlavu, která je nyní plná starostí a nejrůznějších myšlenek? Naštěstí existuje hotový seznam aktivit, při nichž se hlava čistí jedna báseň.  

Procházka je lék 

Běžte na procházku – to je jedna z aktivit, díky kterým si vyčistíte svou hlavu. Nemusíte chodit nutně do přírody, stačí, když se půjdete projít po parku nebo oblíbenými uličkami. I když je pravdou, že příroda a ticho, které nabízí, je trochu lepší pro ventilaci všech myšlenek.  

Výhodou procházky je, že zároveň uděláte něco pro své zdraví. Chůze je totiž nejzdravější a nejpřirozenější pohyb.  

Malování pro průchod emocí 

Potřebujete dostat veškeré emoce kolující vám v hlavě ven? Pak si vezměte plátno nebo jenom obyčejný papír a pusťte se do malování. Nemusíte zrovna umět malovat, můžete vykouzlit abstraktní obraz, díky kterému všechny své emoce vypustíte ven.  

Skvělé jsou také takzvané antistresové omalovánky čili omalovánky pro dospělé, které jsou ideální na uklidnění a vyčištění hlavy.  

Vnímejte, co děláte 

Skvělým způsobem, jak vypustit všechny myšlenky z hlavy, je žít tady a teď. Zkrátka jenom vnímejte veškeré činnosti, které děláte. Čistíte si zuby? Sledujte krouživé pohyby kartáčku. Utíráte prach? Vnímejte, jak se zaprášená plocha mění v plochu bez prachu.  

I když se to může jevit jako bláznivé, vnímání všeho, co děláte (vědomí vnímání) je jeden ze způsobů, jak přestat myslet na všechno ostatní, co vás trápí nebo co se vám usídlilo v hlavě. Rozhodně to stojí alespoň za vyzkoušení. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *