Bez kterých potravin se jídelníček neobejde?

Stravování je základ každého dne. Pokud se stravujeme špatně, není se čemu divit, když se následně necítíme vůbec dobře a kyneme jako kynuté těsto zavřené v míse. Náš jídelníček by se měl denně skládat alespoň z pěti jídel, z nichž jsou dvě svačiny o malém chodu nebo o kousku ovoce. Každý hlavní chod by měl být plný živin, plný vitaminů a jiných tělu prospěšných látek, bez nichž se tělo běžně neobejde. Je ale nutné také poznamenat, že díky stravě se dá fenomenálně zhubnout. Je to vlastně jediný potvrzený a rychlý způsob, jak se zbavit přebytečných kil a jak dosáhnout té postavy, po které toužíme a pro kterou tak makáme.

Je škoda, že lidé se většinou odvrací od takových jídel, která jsou pro nás tak skvělá. Většinou se bohužel zaměřují na stále stejné pokrmy, které nás po chvilce omrzí a na které přejde zkrátka chuť. Je to opravdu škoda, protože ve zdravém jídelníčku se může vyskytnout tolik dobrých jídel z tak skvělých surovin.

Zdravý jídelníček by se neměl obejít hlavně bez následujících potravin. Následující potraviny se doporučují zejména proto, že obsahují takové látky, které tělo potřebuje. Jsou navíc opravdu zdravé svým složením a pro zdraví jsou opravdu báječné!

• ryby

Ryby jsou pro nás ten nejlepší přísun bílkovin. I když jsou ryby značně neoblíbené, přesto bychom je měli zařadit do jídelníčku alespoň jednou týdně. Mimo bílkoviny obsahují také pmega-3 nenasycené mastné kyseliny. Jsou to jakési takzvané zdravé tuky, které působí preventivně proti nejrůznějším nemocem (konkrétně srdce a oběhové soustavy). Nejlepšími rybami jsou – lososy, tuňák, makrela nebo třeba i sardinky.

• luštěniny

Luštěniny jsou také nejvíce neoblíbenou součástí jídelníčku, přesto se doporučuje do jídelníčku vměstnat tak třikrát týdně. Jedná se nejen o pomocníka při hubnutí, ale také je to prevence proti vážným nemocem. Jsou v nich obsažena hotová kvanta vitaminů, které jsou pro organismus takřka nezbytné. Pomáhají také při prasklých koutcích úst, dále při padání vlasů nebo také při únavě, nespavosti, podrážděnosti a taky proti depresi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *