Borůvky léčí i dodají vitaminy. Co dalšího umí?

I když sezona borůvek je už za námi, to neznamená, že na ně v obchodech nenarazíme. Navíc mnozí mají borůvky schované ve svých mrazácích, protože jejich úroda byla letos větší než v uplynulých letech. Ať už milujete jíst borůvky k snídani, kdy si je přidáte do jogurtu s müsli, nebo je přidáváte do kynutých knedlíků, pravdou je, že tímto prospíváte svému zdraví. Borůvky totiž nejen, že chutnají opravdu báječně, mají také příznivé účinky na lidské zdraví.  

Borůvky mnozí kupují jen v obchodech, jiní si na ně chodí do lesů a na louky, další si je pěstují dokonce na své zahrádce. Ať už si je pořídíte kdekoli a jakýmkoli způsobem, prozraďme si, jak skvěle prosperují našemu tělu.  

Proč jíst borůvky 

  • Jsou zdrojem vitaminu C, který zpevňuje imunitní systém člověka a působí jako prevence proti nachlazení.  
  • Dokáže tlumit menstruační problémy, pomáhají při silném krvácení.  
  • Přispívají k rychlejší regeneraci sliznice při respiračních onemocněních nebo při zánětlivých onemocněních.  
  • Čistí ledviny. 
  • Pomáhají při léčbě diabetu čili cukrovky.  
  • Ulevují od průjmů nebo zmírňují projevy otravy.  

Další účinky borůvek 

Borůvky jsou kromě toho také skvělé na afty. Pokud s afty máte problém, doporučujeme si vyplachovat ústa odvarem z borůvkového listí. Kromě toho jsou také skvělé na erekci, což ostatně potvrdila nejedna světová studie. Obsahují totiž mnoho antokyanů.  

Borůvky jsou mimo jiné i velice silnými antioxidanty, tudíž chrání organismus před volnými radikály, také před viry a nebezpečnými bakteriemi. Navíc pomáhají při přechodu nebo pomáhají při kolikách.  

Co z borůvek připravit? 

V souvislosti s konzumací borůvek se nabízí otázka, co z borůvek připravit? Borůvky jsou sice ovoce, které je nejlepší zrovna utržené, ale aby se nezkazilo, doporučujeme si z nich udělat třeba zmiňované borůvkové kynuté knedlíky, borůvkové čatní nebo třeba borůvkový koláč, po kterém se doslova zapráší. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *