Byznys pomáhá – kteří podnikatelé přispívají na charitu?

Pokud rozjedete svůj vlastní byznys a pokud se vám podaří, že budete vydělávat nikoliv několik desítek nebo set tisíc, ale rovnou miliony či miliardy, možná byste mohli pouvažovat nad tím, co s takovými penězi provedete. Možná byste mohli popřemýšlet nad dobrými věcmi, které můžete podpořit. Nejsou to však jenom projekty mladých lidí, které mají potenciál, ale taky můžete část svého jmění poslat na charitu.

Není to nic neobvyklého. Pokud máte peněz víc než dost, pak byste je rozhodně neměli nechat jenom pro sebe, když je všechny stejně nemůžete nikdy utratit. A pokud přispějete na charitu, kde se určitě penízky hodí, budete mít nejen dobrý pocit, ale jistě vám tento skutek karma oplatí.

Na charitu přispívají například ti nejbohatší lidé z České republiky. Pojďme si zmínit pár těch, kteří se rádi rozdělí o své jmění a přispějí na dobrou věc či do institucí, kde o peníze je bohužel nouze.

Kolik přispívá Petr Kellner?

Petr Kellner jakožto nejbohatší Čech a jeden ze sta nejbohatších lidí světa se svým jměním netají. Své soukromí si chrání tak dobře, že si o něm lidé myslí, že ani neexistuje, ale o jmění víme naprosto všechno. Jeho bankovní konto je zaplněno až po okraj – má zde částku větší, jak 300 miliard korun. S takovou částkou si už dovolil několik nemovitostí a dokonce podpořil i vývoj léků proti zákeřné rakovině. K tomu všemu ještě pravidelně přispívá na charitu, a to v průměru devadesát milionů korun.

Kolik přispívá Radovan Vítek?

Třetí nejbohatší muž České republiky se netají svým bankovním kontem, které je velké zhruba 57 miliard korun. Na to, kolik ale má peněz, přispívá na charitu pouze několik málo milionů korun. Jistě, pro nás se to zdá velké číslo, ale vzhledem k jeho jmění to není žádná sláva. A hlavně to není sláva v souvislosti s tím, že mu jeho CPO PG neustále zvyšuje částku na kontě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *