Česnek i badyán pro naše zdraví. Aneb naplňte jídelníček potravinami, které zdraví upevní

Potřebujete zpevnit svou imunitu? Chcete být konečně imunní vůči virům a bakteriím, které nás nyní čekají prakticky na každém rohu? V ideálním případě byste měli naplnit svůj jídelníček potravinami, které zdraví upevní. Jenže jaké potraviny to jsou? 

Naložený křen na hleny i pro rychlejší uzdravení 

Do jídelníčku byste rozhodně měli zakomponovat křen, a to ideálně naložený. Právě naložený křen totiž stojí za rychlejším uzdravením nebo aktivně bojuje proti usazeným hlenům, jež umí velmi efektivně rozpustit. Kromě toho křen obsahuje celou řadu vitaminů (například vitamin B, C nebo E) a samozřejmě i řadu dalších tělu potřebných a prospěšných živin, jako je vápník nebo draslík či hořčík.  

Česnek a cibule pro pevnou imunitu 

Některé potraviny jsou doslova hitem mezi potravinami. A právě těmto potravinám se říká superpotraviny, jelikož na zdraví člověka působí daleko lépe než jiné potraviny na trhu. K superpotravinám patří například cibule a česnek, což jsou zároveň dvě suroviny, jež se označují za přírodní antibiotikum. Efektivně pomáhají při nachlazení, tedy konkrétně při rýmě a kašli. Taktéž pomáhají při angíně, snižují riziko vzniku rakoviny a posilují kardiovaskulární systém, což se hodí, když se vezme v potaz, že kardiovaskulární nemoci jsou jednou z nejčastějších příčin úmrtí nejen v České republice, ale obecně ve světě.  

Badyán na dýchací problémy 

Koření jménem badyán má většina lidí zafixovaných díky tomu, že se přidává do perníku. Zkrátka perník a badyán, to je nerozlučná dvojka, kterou řada lidí opravdu miluje. Badyán se pyšní svými velmi výraznými účinky na zdraví, o čemž ví jen málokdo. Například ulevuje od dýchacích obtíží a problémů, také ulevuje od bolestí v krku. Je účinný především díky látce zvané oseltamivir (tato látka se běžně používá při výrobě léků).  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *