Česnek uleví od chřipky i zdlouhavého nachlazení

Určitě jste slyšeli o tom, že česnek je přírodní antibiotikum. Je to všeobecně známý fakt, o kterém věděli už i naše babičky či prababičky, které si česnek dopřávaly opravdu pravidelně. Jelikož se jedná o potravinu, která v obchodech stojí doslova pár kaček, zároveň se jedná o potravinu, kterou je možné si vypěstovat prakticky bez námahy na zahradě v záhonu, prozraďme si něco více o tomto přírodním léku, který plně zastane roli jiných léčiv, jež však zakoupíte v lékárně za nemalé sumy peněz.  

Česnek je v případě nemoci velkým spojencem 

Obecně lze říct, že česnek je v případě jakékoli nemoci velkým spojencem, pomocníkem a také společníkem. Má celou řadu zdravotních benefitů, které bychom snad na prstech jedné ruky pořádně nespočetli.  

Možná se ptáte, jak je možné, že obyčejný česnek takovým způsobem pomáhá. Důvodem jsou látky, které v sobě obsahuje. Nejpodstatnější látkou je takzvaný alicin, který působí proti bakteriím, proti virům a také proti plísním, navíc zmíněná látka podporuje aktivitu imunitního systému.  

Stále ještě nevěříte účinkům obyčejného česneku na lidské zdraví? Možná vás přesvědčí výsledky vědeckých studií. Dokonce i vědci se rozhodli zjistit, jestli je pravdou, že česnek je tak tělu prospěšný a zdraví prospěšný.  

Co zjistili vědci 

Podle vědeckých studií lidé, kteří pravidelně konzumují česnek, jsou méně nemocní. S česnekem tak hravě předcházíte obávaným onemocněním a nachlazením. Co se týče srovnání, ti, kteří pravidelně konzumovali česnek, byli o sedmdesát procent dnů méně nemocní než ti, kteří česnek konzumovali jenom málo. 

Vědecké studie také poukazují na to, že se pravidelní konzumenti česneku uzdravují daleko rychleji než ti, kteří nekonzumují česnek. Navíc se také prokázalo, že česnek jako takový zmírňuje akutní symptomy chřipky a výrazně zkracuje dobu onemocnění. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *