Chlorella a její vlastnosti. Využívejte známou superpotravinu

Na seznamu nejzdravějších superpotravin narazíme na opravdu celou řadu různých surovin. Kupříkladu narazíme na chia semínka, plody goji nebo třeba na takzvanou chlorellu. Kolem ní se v posledních letech točí celý svět zdravého stravování a pomalu se dostává do každého zdravého jídelníčku. Mluvíme vlastně o sladkovodní řase, která patří mezi největší unikáty ve světě rostlin. I když na světě existuje už miliardy let, o jejích zdravotních benefitech se ve velké míře mluví teprve až nyní.  

Chlorella je unikátní hlavně svým složením. Dokáže člověku poskytnout veškeré výživné látky, které člověk ke svému životu potřebuje. Nejedná se o samostatný minerál nebo vitamin, ale o komplexní biopotravinu, která lidskému organismu může mnoho přinést.  

Pro detoxikaci i zvýšení imunity 

Jak již bylo zmíněno, chlorella v sobě ukrývá celou spoustu zdraví prospěšných a potřebných živin. O jejích zdravotních benefitech tak nemůže být ani sporu. Například stojí za zvýšením imunity. Z imunitního systému se po konzumaci chlorelly stává pevné rytířské brnění, přes které se nedostane ani vir, ani žádná bakterie.  

Kromě toho umí chlorella detoxikovat organismus člověka. Člověk neustále přijímá různé škodliviny, a to nejen v jídle, proto je důležité toxické látky vyplavit z těla. Chlorella s tím pomůže dřív, než zmiňované látky napáchají řadu škod.  

Pro správnou funkci střev i regeneraci jater 

Tím však výčet jejích zdravotních benefitů ani zdaleka nekončí. Chlorella stimuluje optimální hladinu cholesterolu, také podporuje regeneraci jater, konkrétně jaterní tkáně, a také podporuje správnou funkci střev.  

Mezi její další zdravotní benefity patří i to, že čistí trávicí ústrojí, podporuje činnost a celkovou stabilitu nervového systému a také neutralizuje pH. Umí také podpořit krvetvorbu nebo zabránit vzniku mnoha nádorových onemocnění. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *