Čím zpestřit zdravý jídelníček?

Zdravé stravování je aktuálně hodně řešené téma, na které by se rozhodně mělo upozorňovat dnes a denně. Přece jenom jsme dnes a denně obklopováni nejrůznějšími rychlými občerstveními, která nás lákají do svých spárů. Jestliže chcete být zdraví, vyhněte se rychlým občerstvením a zkuste to s již zmiňovaným zdravým stravováním. Není to nic složitého, co byste nezvládli.

Všechno je to jenom o výměně těch nezdravých surovin za ty zdravé. Většinou se snažíme vyměnit rafinovaný cukr například za třtinový, ale mnohem lepší volbou je stévie sladká, která je až tři sta krát sladší než cukr. Vyměňujeme taky mouku a samozřejmě mléko.

Jenže zdravé stravování není jenom o výměně těchto základních surovin, které máme běžně ve skříni, ale je to hlavně o pravidelném stravování, které by mělo být kvalitní a hlavně pestré. Rozhodně není zdravé to, když budete neustále jíst kuřecí maso s rýží. Měli byste volit pestřejší recepty plné různorodých potravin. Přinášíme vám pár tipů, které vám pomohou zpestřit váš zdravý jídelníček.

Znáte chia semínka?

Pokud berete zdravé stravování jako něco, co vám pomůže zhubnout, pak byste měli do svého jídelníčku zařadit taky chia semínka, která jsou opravdu skvělá – dokážou ve vás probudit pocit sytosti, tudíž nebudete mít problém vydržet několik hodin mezi jednotlivými pokrmy, taky nebudete mít potřebu nabírat si velké porce nebo si přidávat. Většinou se chia semínka dávají po ránu do jogurtů s ovocem nebo třeba do vody, kterou pijete během dne.

A co semínka obecně?

Ovšem nejen chia semínka, ale různé druhy semínek byste měli zařadit do svého jídelníčku. Je to proto, že každá semínka v sobě nesou jiné živiny, které jsou zdraví prospěšné. Většina z nich se přidává ke snídaním, jiné tvoří součást svačinek nebo se jedí u televize jen tak, když máte na něco chuť. Mezi nejznámější patří slunečnicová semínka, která najdete takřka všude.

A co luštěniny?

Zpestřit hlavně hlavní chody byste mohli luštěninami. Přece jenom se tato zelenina má jíst minimálně třikrát do týdne. Oblíbenou přílohou jsou třeba fazolové lusky, které jsou vynikající třeba ke krkovici.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *