Co chybí českým manažerům?

Chcete se stát manažerem v nějaké společnosti? Pokud ano, musíte se zaměřit na svou praxi a hlavně na jazykové schopnosti, protože to je to, co chybí drtivé většině českých manažerů. V poslední době zájem o to být manažerem rapidně roste. I ve firmách se manažeři často poptávají, nejvíce je zájem o obchodní a projektové manažery. Sice na poptávky reaguje mnoho kandidátů, jenže drtivá většina z nich má jisté nedostatky, které je brzdí. Většinou za to nemůže vzdělání, v dnešní době je celkem jedno, jestli máte nebo nemáte vysokou školu, pokud máte potřebné vlastnosti a dostatek nápadů, ovšem málokdo má dostatek praxe. Nejen dostatek praxe, ale i jazykové znalosti jsou nutnými předpoklady pro manažery.

Jak jsme zmínili, manažerské a ekonomické obory patří mezi nejžádanější obory v České republice. Mnoho teenagerů nastupuje na střední školy tohoto zaměření, protože si myslí, že jim to v budoucnu bude stačit a že jim to dopomůže k velkým penězům. Mnoho teenagerů tyto obory volí proto, že je shledají nejjednoduššími.

Střední školy, které se zaměřují na manažerství a ekonomiku, jsou mezi trojicí nejvyhledávanějších oborů v České republice. Školy tohoto zaměření se tak dostaly do stejné úrovně s gymnázii, o něž je taky stále velký zájem.

O jakého manažera je nejvíce zájem?

V loňském roce byl nejvíce zájem o obchodní manažery, taky o mistry výroby nebo o již zmiňované projektové manažery. Bohužel většině uchazečů na tyto pozice chyběly patřičné zkušenosti, které jsou bohužel nutností.

Učte se jazyky

Dalším problémem bylo to, že většina uchazečů neuměla žádný jazyk. Mnozí jazyk uměli, ale jenom na střední úrovni, což pro pozici manažera vážně nestačí. Bohužel to není problém jenom České republiky, že manažeři neumí na dostatečné úrovni cizí jazyk, je to problém celé Evropy.

Pokud bychom měli rozebrat jazykový problém České republiky, na pozici manažerů se hlásí třináct tisíc uchazečů, z nichž jenom 26 procent umí anglicky na požadované úrovni C1.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *