Co je to dokumentace zdolávání požáru?

Pokud máte provozovnu, máte zároveň vyřešenou i požární ochranu? Ano nebo ne? V případě, že nemáte vyřešenou požární ochranu, zaděláváte si na pořádný problém, který vás může mnoho stát. V případě, že by k vám zavítali hasiči, může se pokuta za nevyřešení PO dostat až do milionů korun. A miliony korun mnohým podnikatelům v kapsách opravdu necinkají. Jenom za nezpracování dokumentace zdolávání požáru vám hrozí pokuta vyčíslená až na půl milionu korun. Jeden jediný dokument vás tak klidně může dostat do krachu. 

Každý podnikatel by si měl být vědom svých povinností. To, že nemá vyřešené BOZP a PO, je opravdu jen jeho problém, který by ostatně mohla spasit firma Extéria, jež se postará o BOZP a PO i vašeho podniku. O firmě se dnes dočtete na internetu v mnohých referencích a recenzích, jež obsahují zkušenosti stávajících i dřívějších klientů. 

I když se rozhodnete předat požární ochranu do rukou zmíněné firmě, měli byste (byť jen pro zajímavost) vědět, co je to vůbec dokumentace zdolávání požáru. 

Co je to dokumentace zdolávání požáru?

Pokud hovoříme o dokumentaci zdolávání požáru, hovoříme o přehledném plánu a také o návodu, z něhož každý školený hasič pozná, jak postupovat při zdolávání požáru co nejefektivněji a také co nejrychleji. Je to takový pomocník, který usnadní hasiči práci při zdolávání požáru, který bývá leckdy nevyzpytatelný. 

Co dokumentace obsahuje?

V souvislosti se zmíněnou dokumentací se nabízí také otázka, co všechno dokumentace obsahuje? Dokumentace obsahuje zejména celou řadu nejrůznějších užitečných informací, které se mohou hasičům při práci s ohněm hodit. Například obsahuje dokumentace rozdělení objektu do požárních úseků, také obsahuje i informace o počtu podlaží nebo třeba informaci o hořlavosti stavebních konstrukcí. Mimo jiné obsahuje dokumentace i informace o umístění zdrojů požární vody a jiných hasiv, také informace o vypínačích či počtu osob v budově. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *