Co spojuje milionáře? Jejich tři životní priority

Ať už budete číst knížku zaměřující se na úspěch nebo ať už to bude motivační kniha plná skvělých rad, v každém případě se dočtete o tom, že si máte srovnat své priority. Právě to je totiž hlavní z klíčů, které pomohou člověku zvítězit a uspět prakticky ve všem, o co bude člověk usilovat. Pokud patříte k lidem, kteří chtějí také uspět, ale nevíte, jak si své priority srovnat, prozradíme vám, co spojuje milionáře, respektive jaké tři priority jsou pro něj klíčové a důležité.  

Sami milionáři jsou si samozřejmě vědomí toho, jak důležité je srovnání priorit. Proto mají v tomto ohledu jasno. Jak to tedy mají? 

Na prvním místě zdraví, na třetím pak finanční zabezpečení 

Možná vás nyní překvapí to, v jakém pořadí mají hlavní priority uspořádané. Asi byste řekli, že na prvním místě budou peníze, ale není tomu tak. Na prvním místě je u nich zdraví, poté druhé místo obsadila rodina a teprve třetí v sobě ukrývá finanční zabezpečení.  

Milionáři jsou si moc dobře vědomi jedné věci, a sice že bez zdraví by nemohli vůbec nic. Nemohli by mít rodinu, nemohli by vydělávat peníze. Bez rodiny by zase neměli podporu, i proto ji milionáři definovali jako nepostradatelnou.  

Peníze až na třetím místě 

Třetí pozici, jak již bylo zmíněno, okupuje finanční zabezpečení. Není to však proto, že by toužili po obrovském majetku, ale většinou chtějí jenom svým dětem něco zanechat. I když je pravdou, že ne každé dítě milionáře je připraveno na to, jak s penězi zacházet. I proto řada milionářů tvrdí, že i když za svého života vybudovala obrovské jmění, stejně dětem nedá ani zlomek. Je důležité, aby se děti neučily s penězi hospodařit, nemůžou si zvyknout na to, že jim bohatství spadne do klína.  

To hodnotíme jako velice střízlivý přístup, který rozhodně má smysl a který by měl praktikovat i nejeden méně bohatý rodič. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *