Domácí tipy, jak posílit imunitu

Mnozí lidé si mysleli, že s končící zimou se konečně ukončí i období nepříjemných nemocí a nachlazení, které nás napadají na každém rohu nebo které na nás na každém rohu číhají. Pravdou však je, že chřipka nebo angína nás může dostihnout i během teplejších ročních období, během nichž bývá také často naše obranyschopnost nízká nebo oslabená. Pokud cítíte, že vaše imunita není tak silná, jak by měla být, máme pro vás několik domácích tipů, jak ji snadno a rychle posílíte.

Doplňte zinek

Návodů, jak posílit imunitu, je na internetu mnoho. Vybrali jsme však několik nejzajímavějších a osvědčených tipů, jak imunitní systém rychle podpořit a zpevnit. Začít byste měli doplněním zinku, což

je minerál, který přispívá k posílení obranyschopnosti organismu. Dokonce urychluje proces uzdravování, proto zinek rozhodně doplňte.

Zinek najdete například v játrech nebo tmavém masu, ale také se nachází v mléku, ve vaječných žloutcích nebo třeba v mořských plodech a mořských živočiších.

Užívejte rybí tuk

Vzpomínáte si na dětství, kdy jste většinou velice neochotně museli vypít rybí tuk? Vraťte se v tomto směru do dětství a do svého jídelníčku rybí tuk zakomponujte. Máte však štěstí, jelikož dnes je možné rybí tuk zakoupit i v mnoha příchutích, a tak posílení imunitního systému už rozhodně nebude tak šíleně nechutné, jak tomu bylo v dětství.

Rybí tuk je známý nejen proto, že dokáže posílit imunitní systém, ale také dokáže snížit riziko nádorových onemocnění a také snižuje hladinu špatného cholesterolu v krvi. Dokáže také regulovat krevní tlak.

Důležitý je vitamin C

Samozřejmě nezapomínejte na doplnění vitaminu C, který je pro vysokou obranyschopnost organismu nepostradatelný. Navíc dokáže předcházet oparům nebo infekčním onemocněním. Jedná se o vůbec nejdůležitější vitamin důležitý pro podporu imunitního systému.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *