Elon Musk jako chvilkový nejbohatší člověk světa

Před nedávnem svět obletěla zpráva, že se pozměnil žebříček nejbohatších lidí světa. Jeffa Bezose totiž (byť na malý okamžik) na postu lídra tohoto žebříčku vystřídal génius a vizionář Elon Musk. Ten se konečně po letech raduje ze skvělých výsledků, které jeho společnosti vykazují. Předně jeho společnost Tesla dosahuje na akciovém trhu neskutečných úspěchů. Ostatně právě akcie znásobily jmění Elona Muska a právě díky nim se dostal na první místo zmiňovaného žebříčku.  

Jak ale také bylo zmíněno, na postu nejbohatšího člověka světa se dlouhou dobu neohřál. Trvalo to sotva pár dnů a prvenství si opět přebral Jeff Bezos. Ten tomu vděčí hlavně kompenzacím, které USA poskytlo společnostem jako odškodnění při koronavirové krizi.  

Elon Musk je však stále v centru pozornosti 

Elon Musk však budí pozornost v posledních měsících pravidelně. Nemůže za to jen fakt, že se stal na malý okamžik tím nejbohatším člověkem světa. Nedávno se dokonce nechal slyšet, že chce svou výplatu vyplácet v Bitcoinech.  

Tato kryptoměna je nyní v centru pozornosti stejně tak, a to díky rekordním růstům na burze. Od roku 2017 se tak konečně těší nějakému úspěchu nebo popularitě, která však, se vší pravděpodobností, bude opět chvilková.  

Bitcoin svůj růst zpomalil 

Dalo by se říct, že Elon Musk trochu zakřikl úspěch, ze kterého se Bitcoin těšil. Důvodem toho je fakt, že nyní už tato známá kryptoměna nedosahuje zrovna velkých úspěchů, spíše se pohybuje mezi dvěma body, a to mezi třiceti a pětatřiceti tisíci dolary. Pomyslnou hranici čtyřiceti tisíc dolarů se jí nedaří překonat a dá se očekávat, že pokud se krize neprojeví nějak významně podruhé za krátkou dobu, bude hodnota této kryptoměny dlouhou dobu stagnovat, ne-li se opět propadne, jelikož opadne zájem těch, kteří nakoupili kryptoměnu jenom s vidinou bohatství.  

Tato stagnace však nedonutila Muska pozměnit své tvrzení. Stále je toho názoru, že výplatu v Bitcoinech už nikdy neodmítne. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *