Firmy plné žen – v jakých oborech ženy převažují?

V současné, moderní době se ukazuje to, že ženy se mohou rovnat mužům. V poslední době se dokazuje a ukazuje, že ženy jsou velice schopné, že umí řídit společnost, že dokážou šéfovat i svým mužským protikladům. Jejich platové ohodnocení už pomalu dosahuje stejné částky, tudíž muži už konečně začínají chápat, že už nejsou ženy jenom proto, aby se staraly o domácnost. Žena už dávno nepatří jenom do kuchyně!

To, že ženy se hrnou do zaměstnání na plné obrátky (samozřejmě nejen proto, aby mužům ukázaly), ukazuje i mnoho oborů, v nichž ženy převažují nad muži. Jsou to hlavně statutární orgány vzdělávacích firem, v nichž najdete obrovskou převahu žen. Jelikož se jedná o obory vzdělávací, možná jsou tu ženy proto, že jsou s dětmi trpělivější než pánové. Ne každý muž se navíc dokáže o dítě starat, ne každý muž tedy může být učitelem.

Převaha je jenom ve školství?

Samozřejmě školství není jediný obor, v němž ženy přesahují, i když zde to jde asi nejvýrazněji vidět. Vyšší podíl žen najdeme také u mnohých odvětví, které souvisejí s trávením volného času. Jedná se tedy o kosmetické obory, o obory farmaceutické či textilní odvětí nebo fotopotřeby.

Je nutné zmínit, že oborů či odvětví je skoro pět set (tedy konkrétně 468), a ženy převažují pouze u osmi odvětví.

Kde převažují muži?

Samozřejmě muži převažují ve zbytku odvětví. Kdybychom měli vyjmenovat konkrétní obory, tak je to hlavně technické odvětví. Do tohoto odvětví se vztahuje nejen přístup k internetu a informační technologie obecně, ale taky například profese, jako jsou elektrikář či údržbář či jiné technické obory.

Ve výrobě čerpadel je podle aktuálních informací žen nejméně, tudíž zde pánové vedou na plné čáře.

Tento nepoměr v souvislosti s nedávnými informacemi, které povídaly o tom, že ženy jsou brány více vážně a že jsou na vedoucích pozicích, nás tedy velice překvapili. Jedná se o velice nečekaný nepoměr.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *