Inspirativní citáty Nikoly Tesly, které znovu vrátí motivaci

Nikolu Teslu rozhodně nemusíme dlouze představovat. Každý člověk pravděpodobně ví, že se jedná o fyzika, elektrotechnika a zároveň také o vynálezce, který se podepsal na tom, jaký život dnes žijeme. Přece jenom jako první zkonstruoval elektrický motor na střídavý proud. Také stojí za laserem nebo dálkovým ovládáním. Nemůže být tedy ani pochyb o tom, že mluvíme o výjimečném vědci, který svými nápady a vynálezy změnil svět.  

Ovšem i když se to nezdá, i tento výjimečný vědec, jehož vynálezy používáme dodnes, měl dny, kdy se mu příliš nedařilo, kdy neměl nápady a kdy si myslel, že to všechno sbalí a nevynalezne už nikdy nic. A právě v těchto chvílích ho doslova “nakoply” jeho citáty čili jeho slova, která mu navrátila ztracenou motivaci. Pojďme si několik jeho myšlenek prozradit a pojďme si také navrátit motivaci, pokud se nám nějakým způsobem zkrátka vytratila.  

Inspirativní citáty Nikoly Tesly 

  • “Život vždy je a vždy zůstane jednou nevyřešitelnou rovnicí, která však zahrnuje veškeré známé faktory.” 
  • “Většina lidí je tolik zabraná do venkovního světa, že úplně zapomíná sledovat, co se děje v jejich nitru.” 
  • “Je mi jedno, že mi ukradli moje nápady. Vadí mi ale jedno, a sice že nemají žádné vlastní nápady.” 
  • “Všechno, co bylo v minulosti skvělé, bylo zesměšňované, odsouzené a potlačované – a to jenom proto, aby se to všechno vrátilo o dost silnější, aby to zkrátka vyšlo z boje jako vítěz.” 
  • “Instinkt je něco, co přesahuje vědomosti. Nepochybně máme určitá jemnější vlákna, která nám umožňují vnímat pravdu tehdy, kdy logické dedukování nebo jiné úmyslné úsilí mozku je zbytečné.” 
  • “Toužíme po nových pocitech, ale zanedlouho k nim budeme lhostejní. Dnešní zázraky jsou dnes běžnými událostmi.” 
  • “Dějiny vědy potvrzují, že teorie podléhají zkáze. S každou odhalenou pravdou získáváme lepší pochopení přírody a naše koncepce a názory se upravují.” 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *