Jak se obléknout do práce, podniku či na firemní akci

Jak se obléknout? Odpověď na tuto otázku je mnohdy velice zapeklitá. Své o tom ví zejména ti, kteří musí chodit do práce nebo podniku v takzvaném dress-codu čili v předepsaném oblečení. Lidé, kteří se musí oblékat podle stanoveného dress-codu, si zkrátka nemohou do práce nebo podniku či na firemní akci obléknout cokoliv se jim zlíbí. Nemohou si obléknout rifle a tričko a vyrazit. Takto to opravdu nefunguje. Jenže právě tito lidé vedou nejdelší diskuze týkající se toho, co si tedy mají opravdu vzít a co raději nechat doma.  

A právě jim pomůžeme a poradíme. Prozradíme konkrétně několik stylů, které jsou pro práci, podnik nebo také pro firemní akci jako dělané a podle kterých se tak může člověk bez pochyby a bez špatného svědomí oblékat.  

Black tie 

Tento styl mluví zkrátka za sebe! Označení barvy je doslovné a zcela charakteristické pro tento styl. Black tie je styl, který se hodí vzít si zejména na firemní akce a společenské události. V tomto případě se preferuje klasický černý smoking, dále černá dlouhá róba. Povolená je však také vínová barva, tmavě modrá či fialový odstín. Vhodné jsou kromě jiného i koktejlky, není tedy nutné sáhnout jenom po dlouhé celovečerní róbě.  

Dressy casual 

Dressy casual je styl, který lze ve volném překladu přeložit jako volná, respektive nedbalá elegance. Do této skupiny nepatří džíny, i když si to mnozí lidé myslí. Patří sem elegantní kousky, ovšem při konečném kombinování to s formálností zrovna nepřehánějte. Místo klasického saka volte třeba volnější blejzr, místo polobotek mokasíny a podobně.  

Business casual 

Pro každodenní chození do práce se hodí styl business casual, což je uvolněnější formální styl, který je elegantní, ale opět s mírou. Do tohoto stylu spadají sportovní saka, také polo trika nebo košile. Není třeba nosit kravaty.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *