Jak udělat dobrý první dojem?

Dobrý první dojem je základ úspěchu. Když se první dojem nepovede, pak pravděpodobně neuspějete. Dobrý první dojem se snažíme vykouzlit nejen při pohovorech, ale také při setkání s potencionálními zákazníky či obchodními partnery, kteří by pro nás mohli být opravdu velice důležití. Nabízí se tedy otázka, jak takový první dojem udělat, čeho se vyvarovat a co naopak dělat. A s tím ostatně poradíme.  

Sice se vždycky říká, že kniha se nemá soudit dle obalu, stejně platí, že na prvním dojmu záleží. Když tedy jdete na pohovor nebo máte před sebou důležitou schůzku, pořádně se na ni připravte. Doporučujeme vzít si žvýkačku, navonět se, vyvarovat se nezakasané, pomačkané košili. Je však mnoho dalších věcí, kterým se vyvarovat a které naopak dělat, když někoho vidíte poprvé.  

Pozor na vaše ruce 

Ptáte se, co dělat s rukama, když se s někým vidíte poprvé? V ideálním případě je mějte podél těla, pokud nic nedržíte a pokud zrovna stojíte. Založené ruce vás staví do defenzivní pozice, stejně tak se nedoporučuje dávat si ruce do kapes, za záda nebo ruce v bok. To nepůsobí na člověka dobře, berte to tedy v potaz.  

Nekontrolujte neustále telefon ani hodinky 

Velice špatně působí i to, když neustále kontrolujete hodinky a telefon. I když to tak možná nemyslíte, stejně tímto naznačujete, že byste si přáli být někde jinde nebo že byste už někde jinde měli být. Mnozí mohou mít také pocit, že se v jejich blízkosti nudíte. Myslete tedy na to, že neustálé kontrolování hodinek škodí, stejně jako škodí i neustálé sledování mobilního telefonu.  

Zbytečně nekývejte hlavou 

Když budete neustále přikyvovat, lidé si o vás budou myslet, že nejste dostatečně rozhodní, že si nedokážete vytvořit svůj vlastní názor. Vyhněte se tedy zbytečnému neustálému přitakávání, to opravdu není vhodné. Přikývněte na začátku, poté se přitakávání zdržte. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *