Jak zvládnout home office? Tipy pro zaměstnavatele a manažery

I když už nyní nutné fungovat formou home office v zaměstnání, přesto řada lídrů společností u home office zůstává. Na vině je stále epidemiologická situace, která není zrovna nejlepší. Jenže pracovat z domova – to není zrovna pro každého. Trpět mohou nejen pracovníci, ale také zaměstnavatelé nebo manažeři, kteří nemají zaměstnance pod dohledem. Musí se spolehnout jenom na jejich slib, že opravdu budou pracovat tak, jak se domluvili.  

Pokud patříte k zaměstnavatelům nebo manažerům, kteří aktuální situaci spíše nezvládají, než zvládají, přinášíme vám několik tipů, které vám mohou pomoct.  

Jasné pokyny a videohovory 

Abyste se vyvarovali tomu, že se bude vypracovaná práce desetkrát vracet zpátky k zaměstnanci, je důležité strávit čas nad vypracováním zadání. To by mělo být jasné, dobře popsané, aby zaměstnanec neměl žádné otázky. Pokud nedokážete popsat danou práci nebo ji nedokážete psaným slovem správně vysvětlit, nabízí se videohovory, které jsou ideální formou komunikace. Stačí se se zaměstnancem domluvit, kdy má být na příjmu, a zkonzultovat tak můžete vše, i když se budete nacházet na druhé straně republiky.  

Dejte zaměstnancům vědět, jak vás mohou kontaktovat 

Je také velice důležité dát zaměstnancům vědět, jak vás mohou kontaktovat. Na pracovišti vědí, kde se nachází vaše kancelář, ale jak vás mohou kontaktovat, pakliže se nacházíte doma? Za vámi ke dveřím si asi pro odpověď přijet nemohou. Nebo ano? Dejte jim zkrátka vědět, kde vás mohou navštívit nebo jakým jiným způsobem vás mohou kontaktovat, aby se jim dostalo v případě potřeby odpovědi.  

Nebojte se používat emotikony 

A závěrem je třeba si uvědomit, že ani pro pracovníky nemusí být home office vyhovujícím způsobem práce. I zaměstnanci se mohou doma pořádně přemlouvat. Proto vaši konverzaci odlehčete například emotikony, které přidáte do textové komunikace. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *