Jaká semínka prospívají našemu zdraví?

Zdravé stravování je aktuálně velice řešené téma. Pokud i vy žijete zdravým životním stylem, pak byste se možná měli zamyslet nad tím, jestli do svého jídelníčku nezařadíte například i semínka. Pokud semínka doposud tedy nekonzumujete. Semínka jsou opravdu skvělá a prospívají vašemu zdraví. Jestliže nevíte, jaká semínka konzumovat, přinášíme vám tipy na ty nejlepší druhy, které jsou pro zdraví nejvíce prospěšná.

Semínek je dneska opravdu mnoho druhů. Najdete je v mnoha klasických obchodech s potravinami, jenom si však dejte pozor, abyste je nekupovali například obalené v cukru nebo v soli či pražené, jak to bývá u arašídů. Semínka jsou zdravá ve své přirozené podobě, kterou si můžete koupit opravdu na mnoha místech.

Pojďme se však seznámit s těmi hlavními druhy semínek, které jsou pro naše zdraví prospěšné. Taky si řekneme, k čemu vlastně slouží a proč je máme konzumovat.

• dýňová semínka

Jelikož je podzim, o dýně tu není nouze. Pokud například dlabete dýni na Halloween, pak semínka z dýně nevyhazujte, ale schovejte si je, usušte je nebo dužinu dýně zpracujte. Dýně, tedy hlavně její semínka, jsou totiž velice zdravá. Pomáhají nám například bojovat s ledvinovými kameny, dále také se srdečně-cévním onemocněním, dále posilují naše játra. Mimo to nám snižují vysoký krevní tlak a také snižují špatný cholesterol. Dokonce léčí i nespavost či deprese.

• slunečnicová semínka

Pokud milujete jen tak něco „zobat“ u oblíbeného seriálu v televizi, pak byste rozhodně měli „zobat“ slunečnicová semínka. Slunečnicová semínka také prospívají našemu zdraví, a to konkrétně tak, že posilují činnost našich nervů. Obsahují velké množství draslíku, který je pro náš organismus doslova zásadní. Jenom samotná draslík však nenalezneme v těchto semínkách, ale také zde najdeme i sodík. Tito dva jsou v našem těle nerozluční, potřební partneři.

Slunečnicová semínka (či semínka obecně) jsou to nejlepší, co si můžeme naordinovat a předepsat proti depresi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *