Jaké pokuty hrozí při nedodržování PO nebo BOZP?

Podnikáte? V tom případě se nabízí otázka, jestli máte vyřešené BOZP a PO. Pakliže totiž nemáte vyřešenou bezpečnost práce a požární ochranu, může se stát, že vám v případě kontroly ze státní správy nebo v případě kontroly od hasičů bude udělena nemalá pokuta. Lépe řečeno – nemůže se to stát, stane se to. Je proto důležité, abyste měli BOZP a PO vyřešené, pokuty totiž mohou sahat do milionů korun. 

Možná si říkáte, že jen přeháníme, ale tak to opravdu není. Pokuty za nedodržování BOZP a PO opravdu mohou sahat až do milionů korun, ostatně pojďme se sankcemi zabývat trochu podrobněji. 

Jaké pokuty hrozí

Pokud bychom se měli bavit o pokutách týkajících se nedodržování BOZP, řekli bychom, že v případě nedodržování a nevyřešené BOZP hrozí podnikateli pokuty sahající až do dvou milionů korun. V případě nedodržování zákona v požární ochraně se obávejte stejně vysoké pokuty, tedy pokuty ve výši dvou milionů korun. 

Pokuty a sankce však nejsou jenom finanční, i když ty se mohou jevit jako nejhorší. Majiteli firmy také může hrozit odnětí svobody na jeden rok, případně mu může hrozit zákaz činnosti, pakliže by se z důvodu nedbalosti ublížilo někomu jinému. Přece jen má majitel firmy trestní zodpovědnost, je třeba to mít neustále na paměti. 

Odnětí svobody se ostatně může prodloužit až na tři roky, pakliže dojde k hrubému porušení zákona a ublíží se nejméně dvěma osobám. 

Víme, kdo vám pomůže

Pokud nechcete dostat zmiňované pokuty, pokud nechcete sedět za mřížemi několik let, raději přenechte BOZP a PO podniku profesionálům, kteří se postarají o to, aby bylo vše v naprostém pořádku. Doporučujeme firmu Extéria, kterou ostatně doporučují jak samotní zaměstnanci, kteří jsou ve firmě spokojeni, tak i klienti, kteří se vyjádřili v mnoha referencích a recenzích na internetu, do nichž napsali své zkušenosti s firmou. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *