Jaké potraviny nám nejvíce škodí a jak je nahradit?

Žijeme v době, kdy nic nestíháme. Vše je rychlé a my si mnohdy nemůžeme najít ani chvilku oddechu. Je to škoda, protože se zkrátka dostáváme do depresí a do nejrůznějších stresových situací, které plynou z toho, že opravdu nestíháme to, co jsme stihnout chtěli. Nevaříme si obědy do práce, ale raději chodíme do rychlých občerstvení pro to nejhorší, co můžeme tělu dát. Není se čemu divit, že lidé tak rychle tloustnou a stávají se na soli a cukrových nápojích závislí. Jak má pak vypadat jejich zdraví, když se stravují takto, jak nemají?

Proto pokud i vy patříte do skupiny lidí, kteří nejsou spokojeni se svým stravováním a se svou postavou a chcete to změnit, pak vymezte ze svého jídelníčku některé suroviny, které opravdu tělu škodí. Zkuste vyhodit i sladkosti, ale nemusíte se jich vzdávat plnohodnotně – vždyť existují i jejich zdravé podoby, které tělu neškodí tak, jak si myslíme.

Při sestavování vašeho jídelníčku dbejte na to, abyste nezdravé suroviny nahradili. Pokud se ptáte jak, přinášíme vám jasné tipy, díky kterým nahradíte to, co jíst nemáte, tím, co máte.

Jak nahradit mléčné výrobky?

Mléčné výrobky jsou ve velkém množství převtělené zlo. Jsou v našich jídelníčcích obsaženy opravdu hojně, což není vůbec dobře. U sýrů bychom měli preferovat hlavně ty, které v sobě nesou minimální procento tuků. Vyhýbejte se rozhodně plísňovým sýrům, které jsou opravdu rizikové. Místo běžných mléčných výrobků zkuste zařadit do jídelníčku ty zakysané mléčné výrobky, které jsou mnohem lépe stravitelné a jsou také užitečnější pro tělo, protože fungují jako protein.

Jak nahradit sladkosti?

Sladkostí se velmi často nechceme vzdát, přesto je to opravdu nutnost. Sladkosti však nemusíme plnohodnotně nahrazovat, stačí když si koupíme sladkosti bez cukru nebo jejich zdravé náhražky, na které narazíme v lékárnách. Pokud bychom chtěli sladké vymezit naprosto ze svého jídelníčku, pak se zaměřme na větší konzumaci ovoce nebo následně v odpoledních hodinách zeleniny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *