Jaké potraviny nejíst na prázdný žaludek?

Když se ráno vzbudíme, většina z nás se rovnou vrhá do kuchyně a hledá, co by jenom snědla. Přemýšlí, co by si dali na snídani. Je to samozřejmě dobrá věc, snídaně je nedílná součást našeho dne, pravdou ale je, že ne všechny potraviny se hodí pro lačný žaludek. Některým potravinám je lepší se raději vyhnout, jelikož nám mohou udělat opravdu velice špatně. V případě, že nechcete přeskakovat snídani proto, že se obáváte, že byste snědli nevhodnou potravinu, prozradíme vám, jaké potraviny se nevyplatí jíst na prázdný žaludek.  

Citrusy 

Většina z nás snídá citrusy. To je to první, po čem se sáhne, když je ráno hlad. Jenže pravdou je, že léčivé citrusy nejsou ani zdaleka tak dobré po ránu, jak si možná myslíte nebo jak se domníváte. Citrusy jsou sice ochranou proti virům a bakteriím, posilují náš imunitní systém díky velkému obsahu vitaminu C, ale na druhou stranu nám mohou pořádně podráždit žaludek a jícen. Pokud patříte k citlivějším jedincům, pravděpodobně jste na to už sami přišli.  

Kynuté pečivo 

Stejně tak není vhodné na snídani kynuté pečivo. Pokud jste si během vánočních svátků dopřávali na snídani vánočku, nedělali jste zrovna dobře. Právě kynuté pečivo po ránu způsobuje nepříjemnou plynatost a také rozšiřují žaludek.  

Jaké potraviny ráno k snídani volit 

Abyste však nepřeskakovali snídani, která je opravdu základem každého dne, doporučíme vám i potraviny, které jsou vhodné po ránu, které jsou vhodné k snídani. K těmto potravinám patří například pohanka, která je bohatá jak na vitaminy, tak také na bílkoviny nebo na železo. Kromě toho jsou vhodné taky vejce, které lze připravit na sto různých způsobů.  

K snídani se hodí i oříšky, které obsahují bílkoviny a zdravé tuky, které vyvažují hodnotu pH v žaludku. A kromě jiného je dobré snídat superpotravinu jménem borůvky nebo ovesné vločky.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *