Jaké potraviny pomáhají při spalování tuků?

I když je léto v plném proudu, neznamená to, že bychom měli zlomit hůl nad naším hubnutím. Sice většina lidí chtěla zhubnout do léta, pokud však hubnutí nešlo podle plánu, s příchodem léta by se s ním nemělo seknout, nemělo by se to vzdát. Právě naopak – mělo by se vytrvat. Nyní se navíc nabízí více možností, jak sportovat, konečně můžeme obout kolečkové brusle a sjet si nejbližší cyklostezku. A kromě toho můžeme do svého jídelníčku zařadit hromadu skvělých potravin, které nám pomáhají při spalování tuků. Víte, jaké potraviny to dokážou, jaké potraviny nám při spalování tuků opravdu pomohou? 

Červená řepa 

Skvělým pomocníkem při spalování tuků je červená řepa. Jedná se doslova o královnu české zeleniny, kterou však bohužel nekonzumují všichni. Spíše se lidé červené řepě vyhýbají. Je to opravdu škoda, červená řepa podporuje imunitní systém, také podporuje činnost střev, navíc čistí krev. Obsahuje velké množství železa a také obsahuje kyselinu listovou.  

Žampiony 

Houby jsou opět něco, co ne každý konzumuje. Opět je to velká škoda, protože třeba takové žampiony mají nízkou kalorickou hodnotu a rychle člověka zasytí. Skvělé jsou žampiony třeba se zeleninou.  

Avokádo 

Co je nejvíce fotogenickou potravinou na světě? Rozhodně avokádo. Dnes se jedná o oblíbenou surovinu používající se nejen do snídaní. Je skvělým zdrojem omega-3 mastných kyselin, má protizánětlivé účinky a bojuje proti rozvoji cukrovky.  

Mrkev  

Další potravinou pomáhající při spalování tuků je mrkev, o které se říká, že zlepšuje zrak. To je ostatně pravda, ovšem málokdo ví, že i ve zmiňovaném spalování tuků pomáhá. Mrkev můžete “chroustat” jen tak samotnou a syrovou u televize, přidat ji však můžete i do polévek, pomazánek nebo třeba do domácího jogurtového dipu. Její využití v kuchyni nezná mezí, proto i tuto potravinu do svého jídelníčku co nejdříve zakomponujte, ať hubnete doslova před očima.  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *