Kakaové boby plné zdraví prospěšných účinků

Snažíte se jíst zdravě, ale to jediné, co vás trápí, je neustálá chuť na sladké? Do svého jídelníčku přidejte kakaové boby, respektive vysokoprocentní čokoládu, která zdraví spíše prospívá, než škodí. Kakaové boby se totiž řadí mezi superpotraviny obsahující nejen hromadu vitaminů, ale také obsahující řadu minerálů a antioxidantů. Vesměs umí podpořit nejen zdravý životní styl, ale také zlepší náladu i udrží mysl jasnou jako nikdy.  

Tím však výčet zdravotních benefitů kakaových bobů nekončí 

Abyste si však nemysleli, že tím výčet zdraví prospěšných benefitů končí, není tomu tak. Díky tomu, že kakaové boby v sobě ukrývají opravdu velké množství zdraví prospěšných látek, pomáhají i proti únavě, která nás v tomto ponurém ročním období sužuje. Kromě toho je prvním pomocníkem při zvýšené horečce a mimo jiného také bojuje proti srdečním onemocněním nebo angíně.  

Bylo prokázané, že kakao také zabraňuje zvýšení špatného cholesterolu v krvi – dokonce ho umí snížit, pokud vysokým cholesterolem trpíte.  

S kakaem to ale nepřehánějte 

Pozitivní vliv na nervový systém nebo uvolnění svalů – to jsou další zdravotní benefity kakaových bobů, ze kterých můžete čerpat. Ovšem musíte si dát pozor na jednu věc, a sice na to, kolik kakaových bobů během dne konzumujete. I v tomto případě platí, že všeho moc škodí. Doporučeným denním množstvím kakaových bobů, respektive kvalitní čokolády je patnáct až třicet gramů.  

Jak konzumovat kakaové boby? 

Možností, jak konzumovat kakaové boby, je celá řada. Jak již bylo řečeno, kakaové boby se zpracovávají v podobě vysokoprocentních čokolád, proto si jeden čtvereček dopřejte třeba večer při sledování oblíbeného televizního pořadu. Nebo si čokoládu nastrouhejte do müsli nebo ovesné kaše. Pozvednete tím pokrm na naprosto jiný level, tím si můžete být jistí. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *