Kdy je čas na změnu práce?

V současné době zaměstnanecké krize se nabízí otázka, jestli by lidé měli nebo neměli změnit zaměstnání. Mnozí lidé to opravdu dělají, jelikož ve svém současném zaměstnání nejsou dlouhodobě spokojení, jelikož jejich šéf není podle očekávání nebo jelikož pracovní prostředí, v němž pracují, není podle představ. Jiní odchází proto, že si konečně chtějí splnit své sny. V případě, že patříte k lidem, kteří si nejsou jisti tím, jestli práci změnit, když je tolik pracovních příležitostí a nabídek práce na trhu, poradíme, kdy práci změnit.

Změnit práci není tak snadné, jak se na první pohled může zdát. Mnozí lidé opravdu chtějí z firmy odejít, ale nejsou si tímto krokem naprosto jisti. Někdy jsou lidé lákáni jinou firmou, opět však platí, že ne vždy si jsou krokem jisti. A my víme, kdy by k tomuto kroku jednoznačně mělo dojít.

Je vaše práce smysluplná?

Pokud zvažujete změnu zaměstnání, měli byste si položit otázku, jestli je vaše práce smysluplná nebo nikoli. S tím souvisí také otázky typu: Baví mě má práce? Naplňuje mě? Pokud je odpověď negativní, je třeba práci změnit. Překročte ten strach ze změny, nenechte se strachem zastrašit a zkuste to jinde s jinou prací, u níž by byly odpovědi pozitivní, pokud byste si otázky položili.

Je vaše stávající práce stereotypní?

Důvodem ke změně bývá často zajetá rutina neboli stereotyp. Pokud žijete dnes a denně ve stereotypu, je třeba práci změnit a tento krok rozhodně neodkládat. Stereotyp lidi zastavuje, zpomaluje je v jejich osobním růstu.

Cítíte se v práci dobře?

Dnes už není nereálné pracovat v prostředí, kde je vám dobře a kde se také dobře cítíte. Dnes mnozí zaměstnavatelé kladou důraz na příjemné pracovní prostředí a shání do kolektivu lidí jen přátelské kolegy, kteří udělají z pracoviště místo, kam se budete těšit. Jestliže vaše stávající místo není pro vás příjemné a jestliže se v něm necítíte dobře, je čas na změnu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *