Kontrolujete pravidelně hasící přístroj? Pokud ne, hrozí vám až čtvrtmilionové pokuty

Mnozí podnikatelé a také osoby samostatně výdělečně činné si neuvědomují, že se na ně vztahuje povinnost mít vyřešené BOZP a také PO. Z nedávných průzkumů vyplývá, že si tuto povinnost neuvědomuje až čtyřicet procent podnikatelů a osob samostatně výdělečně činných, což je samozřejmě šílené množství lidí. Právě ti mohou na svou neznalost a nevědomost doplatit. Když by k nim přišla kontrola, okamžitě by jim stanovila pokutu sahající ne do stovek tisíc korun, ale rovnou do milionů korun. A takovou pokutu si lidé za rámeček opravdu nedají. Proto je třeba, abyste na BOZP a PO dbali a měli vše vyřešené tak, jak si to zákony přejí. I hasící přístroje musíte podrobovat pravidelné kontrole. 

Hasící přístroje lze popsat jako jednu z nejstarších a zároveň také nejjednodušších pomůcek pro efektivní a účinné zdolávání požárů. Jedná se o rychlého, levného a relativně účinného pomocníka, který pomůže v boji proti nespoutaným plamenům. Je to však jenom stroj či věc, ani on nemůže fungovat donekonečna. Proto je třeba o pravidelně podrobovat kontrolám. 

Proč je třeba kontrolovat hasící přístroje v pravidelných intervalech?

Kontrolami hasících přístrojů předejdete situaci, kdy byste hasící přístroj potřebovali, ale on už nefungoval. Díky kontrole zjistíte, jestli hasící přístroj stále funguje a jestli je na něj stále spolehnutí. Taková kontrola musí být prováděna minimálně jednou za rok (ve specifických případech se doporučuje kontroly provádět častěji). 

Pokud by nedocházelo ke kontrolám hasících přístrojů, mohla by být udělena pokuta sahající až do čtvrt milionu korun. 

Nechte to na odbornících

Jestliže na pravidelné kontroly nechcete neustále myslet, nabízí se možnost, že to necháte na odbornících. Svěřte se i vy do rukou firmě Extéria, která je předním poskytovatelem poradenství v oblastech BOZP a PO. Na internetu najdete hromadu recenzí, referencí a zkušeností klientů, abyste si o firmě udělali prvotní obrázek. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *