Lidi dělají chyby, ale některých z nich se miliardáři nedopouští

Žádný člověk samozřejmě není bezchybný. Člověk by se dal považovat za blázna, kdyby se domníval, že lidé zkrátka chyby nedělají. Samozřejmě, že lidé se dopouští chyb, dokonce i miliardáři se chyb dopouští, ale to je dobře. Jenom z chyb se lze poučit a jenom chyby nás dokážou posunout vpřed. I když ale bylo zmíněno, že miliardáři se chyb také dopouští, některým se přece jen vyhýbají obloukem, jelikož vědí, že takové chyby by jim mohly pořádně zavařit. Poznejte je a naučte se jim také vyhýbat obloukem, jenom tak bude váš život najednou lepší a úspěšnější.  

Žádný negativní postoj 

Tou největší chybou, jaké se člověk dopouští, je negativní postoj. Člověk si musí uvědomit, že negativní myšlenky nikdy nepřinesou pozitivní život. Pokud člověk myslí na to negativní, tak si do svého života jenom negativní věci přitahuje. A samozřejmě o funguje i opačně – pakliže člověk myslí na pozitivní věci, také si pozitivní věci přitahuje do svého života.  

Je však třeba konstatovat, že ovládat své myšlenky je velice těžké a k pozitivnímu myšlení vede opravdu dlouhá cesta. Nenechte se však ničím zastrašit, protože to zvládnete stejně, jako to zvládly stovky lidí před vámi.  

Až příliš přemýšlení předtím, než se rozhodneme 

Až příliš dlouhé rozhodování je samozřejmě špatné. Pokud se totiž až příliš dlouho člověk rozhoduje, věci mu tím pádem unikají mezi prsty. Určitě se to stalo i vám – chtěli jste se někam přihlásit, ale než jste se rozhodli, místa byla najednou obsazená. Proto začněte uplatňovat pravidlo 40/70. Jedná se o pravidlo, které říká, že člověk potřebuje 40 až 70 procent informací. tomu, aby dokázal učinit rozhodnutí. Nevyžadujte proto každý detail, pokud znáte alespoň čtyřicet procent informací, je rozhodnutí reálné. Buď to bude špatné, nebo dobré rozhodnutí. V každém případě to přinese zkušenost.  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *