Má váš podnik sklad? Víte, jaké musí splňovat požadavky?

Jak jste na tom vy a BOZP či PO? Máte vyřešené vše, co vyřešené být mát? Mnozí podnikatelé bohužel zapomínají na to, že se na ně vztahuje povinnost mít vyřešenou BOZP a PO, jenže právě ti nejvíce hazardují a riskují. Pokud by jim do podniku přišla neohlášená kontrola ze státní správy, najednou by byl oheň na střeše a podnikatelé by museli zaplatit pěknou pálku ze své kapsy. Pokuty za nevyřešenou BOZP a PO se totiž mohou dostat až do milionů korun, což je částka, která klidně může vést i ke krachu společnosti. 

V souvislosti s BOZP a PO musí být vyřešeno mnoho věcí. Musí být vyřešeno školení zaměstnanců, také se musí zpracovat provozní řád kotelny a dalších částí podniku. Když jsme však u těch částí podniku, jak je to se skladem? 

Když máte ve svém podniku sklad

Patří váš podnik ke společnostem, které mají sklad? Pokud ano, je třeba pamatovat na konkrétní požadavky, které musí sklad jednoznačně splňovat, jelikož to tak ukládá zákon. Otázkou tedy je, co všechno musí sklad splňovat?

Co musí sklad splňovat

Ze všeho nejdříve musí být na vstupních dveřích skladu umístěny zákazové značky, jako je například “Zákaz vstupu otevřeného ohně” nebo třeba “Zákaz vstupu nepovolaným osobám”. To je první krok, který je třeba mít vyřešený a splněný. 

Kromě toho musí být ve skladu na viditelných místech i tabulky, které určují přípustnou nosnost podlahy. Musí být tedy jinými slovy ve skladech uvedeno, kde je největší dovolené zatížení hmotnosti, které se vztahuje na jednotku plochy v kilogramech za metr čtvereční. 

Všechny sklady také musí mít zpracovaný místní řád skladu, v němž musí být obsažena osoba odpovědná za provoz skladu a údržbu, také musí být uvedeny organizační a bezpečnostní opatření. Se vším však pomůže firma Extéria, která se zabývá BOZP a PO už dlouhá léta. Přečtěte si o firmě reference a recenze, v nichž jsou obsaženy zkušenosti bývalých či stálých a současných klientů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *