Meditace pomáhá. Jejích účinků využívají ti nejbohatší lidé světa

Jednou za čas doma medituju – pokud pronesete tuto větu před přáteli, většina lidí jen zakroutí očima nebo se jí vysměje. Jenže právě takoví lidé netuší, jaké účinky meditace má. Vy to víte, stejně jako nejúspěšnější lidé světa, kteří se řadí k miliardářům. Každý člověk občas potřebuje usadit se do pohodlné a pokojné polohy, naprosto se ztišit a soustředit se jenom na svůj dech. O tom meditace je, právě v takovém okamžiku člověku pomáhá.  

Pokud jste stále nad meditací jen uvažovali, přestaňte uvažovat a zkuste to s ní. Už po jednom jediném vyzkoušení se do meditace zamilujete, protože vám přinese něco, co nic jiného na světě. Nemusíte si ani pouštět meditační hudbu nebo zapalovat vonnou svíčku, každý člověk medituje jinak a každý člověk dokáže meditovat v rozdílných podmínkách.  

I když způsob meditace může být u každého člověka zcela jiný, účinky meditace jsou zcela stejné. Jaké tedy jsou? 

Účinky meditace 

  • Zvýší se vám pozornost. Pravidelnou meditací naučíte svou mysl ignorovat různé rozptýlení. Budete se moct více soustředit na práci nebo na jinou činnost, budete dokonale koncentrovaní.  
  • Zvýší se kvalita vašeho spánku. Bylo dokázané, že se vám zlepší spánek. Díky pravidelným meditacím se uklidní jak tělo, tak mysl. Najednou se dostanete do pokojného stavu.  
  • Zlepšíte si paměť. To je další pozitivní účinek meditace – zlepší se vám paměť. To potvrdily mnohé studie, že meditace pomáhá konsolidovat nové informace.  
  • Sníží se pravděpodobnost deprese. Meditace vás dostane do naprostého stavu uklidnění, automaticky z těla odejdou věci, které by mohly být důvodem deprese nebo stresu. Obecně se vám sníží i stres. Během meditace se totiž do spokojeného stavu dostává amygdala, což je část mozku, která reaguje na stres.  
  • Budete kreativnější. Jelikož se vám při meditaci zcela vyčistí mysl, jelikož se oprostíte od zbytečných myšlenek, najednou budete kreativnější a budete mít prostor pro nové nápady i řešení. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *