Mýty, které se pojí s lowcarb dietou

Držím dietu – to je věta, kterou velice často uslyšíte z úst ženy, která se snaží zhubnout do plavek nebo která chce dosáhnout štíhlé postavy. Nabízí se však otázka, jakou dietu vlastně drží? Diet, které lze držet, je opravdu mnoho. Zatímco některé jsou více nebezpečné, jiné jsou méně nebezpečné. Sice platí, že diety jsou spíše na škodu a že i při rychlém zhubnutí se nám kila rychle vrátí v dvojnásobném množství, i v tomto případě platí, že nemůžeme házet všechny diety do jednoho pytle. Existuje totiž takzvaná lowcarb dieta.  

Lowcarb dieta je v současné době velice oblíbená, ovšem pojí se s ní řada mýtů. V souvislosti s dietami si lidé opravdu vypěstovali v hlavách mnoho mýtů, které šíří dál do světa. Pojďme si alespoň ty, co se s lowcarb dietou pojí, zmínit a případně vyvrátit. Uvedeme tím vše na pravou míru.  

Lowcarb dieta je pro kohokoliv 

Ne, opravdu tento způsob stravování není vhodný pro každého. Nejen, že se u některých jedinců nemusí dostavit výsledky, ale také se nemusí při této dietě cítit dobře. Dieta není určená sportovcům, kteří potřebují do svého těla dávat určité množství sacharidů. 

Ovoce je zdravé, můžu ho jíst i při lowcarb dietě 

Bohužel při této dietě si nemůžete jíst, co chcete, právě proto je to dieta. Při lowcarb dietě musíte omezit hlavně příjem ovoce, také musíte omezit příjem brambor a mrkve. Sice se jedná o věci, které jsou zdravé a které jiné diety či zdravé životní styly schvalují, ale v tomto případě jsou zdrojem velkého množství sacharidů, proto je třeba je omezit.  

Sacharidy rovná se cukr 

Omyl! I když nedržíte lowcarb dietu, musíte mít na paměti, že všechny sacharidy nejsou převlečeným cukrem. Na každou potravinu je třeba se podívat z nutričního hlediska. Pokud se domníváte, že všechny sacharidy jsou cukr, je to stejné, jako kdybyste tvrdili, že brambory jsou nutričně stejné jako čokoláda.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *