Nahraďte sladkosti sladkostmi – ale těmi bez cukru

Žít zdravým životním stylem je naprosto běžná věc, kterou žije v dnešní době opravdu velké množství lidí. Je to skvělé, jak se zdravé stravování dostává do běžných životů a jak takovým stylem chce žít stále větší procento lidí. Některým však stále dělá problém přemluvit se k tomuto životu, protože zkrátka se někdo nechce vzdát běžných věcí a nezdravých potravin. Mezi ty se samozřejmě řadí i sladkosti, na nichž si dokážeme vypěstovat doslova závislost. Samozřejmě to není dobře, ale nahradit je – to je tak těžké!

O náhradě sladkostí nikdo raději ani nepřemýšlí. Všichni si pod pojmem „zdravý životní styl“ představují pouze to, že sladkosti musí zmizet z jídelníčku, ať už se děje, co se děje, ale není tomu tak. Sladkosti lze totiž nahradit za jejich zdravější podoby, které najdete bez cukru. Pokud si však myslíte, že sladkosti bez cukru nejsou tak dobré, jako ty s cukrem, pak jste je nikdy nechutnali!

Kde najít takové „náhražky“ sladkostí?

Pokud milujete gumové medvídky a jsou vaší slabostí právě tyto sladkosti, místo do supermarketu zamiřte do lékárny. Právě tam totiž najdete gumové medvídky, ale samozřejmě ty bez cukru. Chuť je naprosto k nerozeznání. Místo běžného cukru ve většině není cukr ani přidaný nebo je tam přidaná zdravější podoba cukru.

Pokud patříte mezi věčné mlsoně, kteří milují hlavně čokolády, a to v podobě snickers tyčinek nebo karamelových mars tyčinek – pak si je udělejte doma. Lidé jsou vynalézavý a dnes už najdete plný internet receptů, z nichž si vytvoříte zdravé podoby těchto oblíbených dobrot. Mimo takové tyčinky najdete samozřejmě i recepty na raffaello kuličky a podobné bonbony z oblíbených bonboniér.

Jestliže se nechcete vzdát čokolád, pak přejděte na ty, které v sobě nesou velké procento kakaa. Ty hořké jsou do jisté míry v malém množství pro tělo i dobré.  Vyhněte se však Milka náhražkám a jiným podobným značkám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *