Nejslavnější filmy Walta Disneyho, úspěšného podnikatele světového kalibru

Ve světě se nacházelo a stále nachází mnoho podnikatelů, kteří jsou pro jiné inspirací. Zatímco někteří jsou méně výrazní, jiní se do naší historie zapsali opravdu velice. Jedním takovým podnikatelem, který ovlivnil a zpříjemnil život každého z nás a kterého lze zároveň označit za podnikatele světového kalibru, je Walt Disney, jehož znáte především díky animovaným snímkům, které se v posledních letech dočkávají filmového remaku.  

Walt Disney je jedním z podnikatelů, který je typickým příkladem toho, že člověk se nesmí nikdy vzdát. I jemu se v mnoha situacích nepřálo, i on byl v mnoha chvílích zaskočen a shozen na kolena. Musel však vstát, jelikož svému nápadu věřil. A ostatní to ostatně později uviděli a rázem se stal Walt Disney člověkem, kterého znal celý svět a který byl pro ostatní inspirací.  

Ostatně stále je tento člověk velkou inspirací. Prozraďme si nyní něco málo z jeho děl, několik filmů, které pochází z dílny tohoto úspěšného podnikatele.  

Bambi 

Koloušek Bambi – tak roztomilá pohádka! Zatím se tato pohádka nedočkala svého filmového remaku, ale to jistě přijde. I koloušek Bambi je dílem Walta Disneyho, i když si to mnozí neuvědomují. Pohádka pochází už z roku 1941. Námětem k filmu byla stejnojmenná knížka, která pochází z roku 1923 a jejímž autorem je spisovatel Felix Salten.  

Alenka v říši divů 

Věděli jste, že i Alenka v říši divů pochází z rukou Walta Disneyho? Opravdu tomu tak je. Prvotní verze tehdy ještě animované pohádky pochází z roku 1951 a byla natočena na motivy knížek spisovatele Lewise Carolla. Bohužel tento snímek nezískal žádné prestižní ocenění, divácky byl však velice dobře přijat.  

101 dalmatinů 

101 dalmatinů – tak se nazývá animovaná pohádka z roku 1961. Jedná se o sedmnáctý snímek, který pochází z dílny Walta Disneyho. Tento animovaný snímek se dokonce dočkal i svého pokračování.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *