Nemoc impetigo. Jedná se o závažné nebo nezávažné onemocnění?

Existuje mnoho nemocí, které dokážou sužovat člověka. I když si lidé myslí, že to nejhorší, co je může potkat, je rýma, není to tak, ani zdaleka. Existují mnohém vážnější onemocnění, které jsou mnohdy důvodem špatného stravování nebo špatné životosprávy. Sice nemoc impetigo není důvod špatného stravování, ale je to také nemoc, která je horší než klasická rýma nebo případně kašel.

Už jste slyšeli o nemoci impetigo? Pokud hovoříme o nemoci impetigo, hovoříme o nezávažné infekční nemoci, který bohužel postihuje především děti, a to konkrétně kojence nebo děti předškolního či školního věku (nejčastěji jsou pacienty žáci prvního stupně základní školy). I když lze nemoc impetigo nazvat jako nezávažné onemocnění, je bohužel velmi, velmi nakažlivé.

Původcem této nemoci jsou bakterie, které napadají kůži.

Jaké jsou příznaky nemoci?

Co se týče příznaků nemoci, mezi typické příznaky patří puchýř, který je velký i více jak pět milimetrů. Mnozí odborníci puchýř označují jako za zarudlý bolák, který je však příznakem nakažlivé formy nemoci. Nejčastěji se vyskytuje na obličeji nebo na nose, často také na ústech.

Bolák nebývá dlouhodobý, většinou praskne brzy a vyteče z něj tekutina podobná hnisu. Následovat může zduření mízních uzlin.

Jedna z podob nemoci se však projevuje hlubokými vředy na nohou a chodidlech.

Je možné nemoci předcházet?

Nemoci je možné předcházet, proto pokud jste rodiči malých dětí, dodržujte základní hygienické návyky nejen vy, ale také vaše děti. Dětem vždy balte ručníky s sebou, ať si ručníky nepůjčují, to samé platí o oblečení.

V ideálním případě se doporučuje nosit u sebe neustále antibakteriální mýdlo nebo případně antibakteriální krém, naučte děti používat tuto formu dezinfekce. Zejména drobné oděrky nebo malá poranění jsou choulostivá, právě těmi se nemoc často do těla dostane.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *