Olivový olej a jeho pozitivní účinky na lidské zdraví

Kolem zdravého stravování se dnes točí celý svět. Lidé dnes chtějí jíst tak, aby je za to tělo neukřižovalo, a tak do svého jídelníčku zařazují více ovoce a více zeleniny. Kromě toho se také zaměřují na výměnu všech nezdravých surovin za zdravější alternativy. Například klasická bílá mouka se nahrazuje moukou pohankovou, rafinovaný cukr se nahrazuje sladkou stévií nebo případně třtinovým cukrem. A klasický slunečnicový olej lze nahradit třeba olivovým olejem, který má dokonce celou řadu blahodárných účinků na lidské zdraví.  

Pokud hovoříme o olivovém oleji, hovoříme o rostlinném oleji, který je známý pro svou výjimečnou chuť a pro velmi pozitivní účinky na lidské zdraví. Díky svým blahodárným účinkům na lidské zdraví se rozšířil doslova do celého světa. Víte, jak konkrétně lidskému zdraví prospívá? 

Olivový olej pro zdravější srdce 

Olivový olej například pozitivně ovlivňuje naše srdíčko. Výrazně zpomaluje opotřebovávání srdíčka, snižuje cholesterol v krvi a také díky obsaženým antioxidantům dokáže ochránit červené krvinky před jakýmkoli poškozením.  

Udržuje kosti silné 

Málokdo ví, že olivový olej udržuje i naše kosti silné. Pokud hovoříme o olivovém oleji, hovoříme vlastně o jakési prevenci proti úbytku vápníku, čímž dochází k zabránění mnoha kostním onemocněním.  

Olivový olej pro nižší krevní tlak 

Pokud budete olivový olej přidávat pravidelně do pokrmů v jídelníčku, tudíž ho bude tělo pravidelně přijímat, dojde ke snížení krevního tlaku. Pokud vás tedy trápí potíže s vysokým tlakem, měli byste olivový olej do svého jídelníčku rozhodně zařadit. Nejčastěji se olivový olej přidává do středozemní kuchyně.  

Minimalizuje riziko vzniku rakoviny 

Už jste slyšeli o tom, že olivový olej snižuje riziko vzniku rakoviny? Rakovina je onemocnění, které lze označit za strašáka ve skříni každého z nás. Díky tomu, že olivový olej v sobě skrývá mnoho, mnoho antioxidantů, sníží se riziko vzniku rakoviny hlavně kůže a tlustého střeva. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *