Osm superpotravin, které by neměly v jídelníčku chybět

Co jsou to superpotraviny? Kolem superpotravin se dnes točí zdravé stravování, jenže jen málokdo dokáže popsat, co to superpotraviny vlastně jsou. Pokud hovoříme o superpotravinách, hovoříme o potravinách bohatých na velké množství důležitý látek, vitaminů a stopových prvků. Dalo by se říct, že se v superpotravinách nachází daleko více tělu prospěšných látek než v jakýchkoli jiných potravinách, proto se je vyplatí do jídelníčku zařadit. Samozřejmě i v tomto případě platí, že všeho moc škodí.  

Superpotraviny jsou známé nejen pro své antioxidační účinky, ale také jsou známé tím, že podporují imunitní systém člověka a detoxikují organismus. Zmiňme si osm superpotravin, které toho dokážou ještě o něco více.  

Osm superpotravin 

  1. Acai berry jsou drobné plody tmavého zbarvení, které se velmi nápadně podobají hroznovému vínu. Mají však jiné účinky na lidské tělo, dokážou snížit cholesterol nebo chrání oběhovou soustavu.  
  1. Goji dokáže harmonizovat činnost jater a také ledvin, posiluje obranyschopnost organismu a mimo jiné také působí proti astmatu a posiluje i zrak jako takový.  
  1. Brokolici nemá mnoho lidí v lásce, což je škoda, jelikož je to další superpotravina, která obsahuje hlavně hromadu vitaminu C, vitamin E a také vitamin B1.  
  1. Mladý ječmen je skvělým pomocníkem při únavě, dokáže mimo jiné ochránit srdce nebo pomáhá vylučovat toxické látky z lidského těla.  
  1. Granátové jablíčko miluje nejeden z nás. Věděli jste ale, že má blahodárný vliv na naše srdíčko nebo že ničí rakovinotvorné buňky? 
  1. Konopná semínka jsou další superpotravinou v pořadí. Pozitivně působí na mozek, také na kůži a podporují krevní oběh v těle.  
  1. Chia semínka mají pozitivní vliv na srdíčko a pečují jak o naše cévy, tak také o nervy.  
  1. Borůvky mají protirakovinné účinky, věděli jste to? Kromě toho podporují hubnutí a zlepšují zrak.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *