Ovoce – kdy ho zařadit do jídelníčku a co nám přináší

Hlavně nyní, když je podzim v plném proudu, bychom měli dbát na své zdraví. Přece jenom je den ode dne chladnější, je neustále sychravo, fouká vítr, prší, sluníčko nevykoukne někdy ani na minutu. Často jsou změny počasí tak výrazné, že naše imunita a náš metabolismus šíleně trpí. O své tělo a o své zdraví ale můžeme pečovat – nejlépe se můžeme chránit tím, co budeme jíst. Dostatek vitaminů je základ pevné imunity.

Nejvíce vitaminů samozřejmě najdete v ovoci a v zelenině. Je ale nutné poznamenat, že pokud víte, že denně nezkonzumujete takovou porci vitaminů, jakou potřebujete, měli byste začít užívat i doplňky stravy, které v sobě nesou celou řadu vitaminů. Nejedná se o nic škodlivého – ba naopak.

Jestliže ale nemáte problém zkonzumovat tolik ovoce a zeleniny, kolik byste měli, pak doplňky stravy vynechejte. Všeho moc škodí. Stejně jsou ty nejlepší vitaminy v již zmiňovaných potravinách. Zelenina se může konzumovat během celého dne, ovoce se doporučuje jíst pouze do tří hodin odpoledne. Je to z toho důvodu, že ovoce v sobě má tolik cukru, že bychom ho při pozdější konzumaci nestihli spálit.

Pojďme si však nyní říct, které druhy ovoce se řadí k těm nejzdravějším.

• ananas

Jedním z nejoblíbenějších a nejzdravějších druhů ovoce je ananas. Tento exotický druh ovoce nejen, že pomáhá hubnout, ale taky se doporučuje při žaludečních nebo střevních onemocněních. Taky je vhodný při boji s jaterními a ledvinovými záněty či jinými nemocemi.

• banány

Banány jsou velice zdravé, a to při jakémkoliv stádiu zralosti. Pokud jsou ještě zelené, tedy nejsou úplně zralé, tak bojují proti cukrovce. Pokud už jsou banány zralé, plody se využívají proti nemocím žaludku.

• borůvky

Jednoznačně nejzdravějším ovocem jsou borůvky. Tyto drobné plody ne každému chutnají, přesto jsou nejzdravější, a to z mnoha důvodů. Obsahují v sobě vitamin C a taky B, mají protizánětlivé účinky, taky zlepšují zrak nebo třeba omlazují. Málokdo ví, že borůvky pomáhají léčit i nádorová onemocnění nebo zamezují průjmům či žaludečním vředům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *