Peníze až na druhém místě. Češi upřednostňují výhody

V poslední době se stále řeší trh práce a obecně zaměstnanci. I když se situace na trhu práce krapet zlepšuje, stále se najde více pracovních pozic než zaměstnanců. Na základě toho lze tedy konstatovat, že stále jsou zaměstnavatelé v jistém šachu – zaměstnanci si mohou diktovat své podmínky, jelikož zaměstnavatelé je opravdu velmi potřebují do svých řad, aby nebyl omezen chod podniku. Aby zaměstnavatelé nalákali co nejvíce zaměstnanců, začínají nabízet opravdu skvělé podmínky. Kromě platu začínají nabízet nejrůznější výhody, ostatně právě výhody jsou to, za čím se zaměstnanci ženou.  

Zatímco v minulosti to bylo tak, že lidé mířili za lepšími platy, dnes už vědí, že jim bude nabídnut skvělý plat takřka všude. Co jim však nabídnuto nebude, tak jsou nejrůznější výhody a benefity. A právě dle nich se lidé začínají rozhodovat.  

Nejatraktivnější benefity 

Za nejatraktivnější benefity lidé považují kupodivu stravenky, ale také samozřejmě třináctý a čtrnáctý plat. Jsou však rádi také za příspěvky na bydlení, dopravu nebo za příspěvky na dovolenou, stále oblíbeným benefitem je také týden dovolené navíc.  

K novějším benefitům patří příspěvky na sport, knihy a na další zájmy a koníčky. Zaměstnavatelé také čím dál častěji začínají nabízet firemní telefony, počítače, také firemní automobily.  

Statistiky z trhu práce 

Jelikož zde rozebíráme to, co rozebíráme, vyplatí se zmínit nedávné statistiky a průzkumy, které s trhem práce souvisí. Podle posledních statistik za posledního půl roku změnilo práci zhruba dvacet procent lidí. K nejčastějším důvodům patřila touha získat lepší podmínky, také k důvodům patřila i nespokojenost se stávajícím zaměstnavatelem nebo osobní touha po změně.  

Aktuálně hledá aktivně práci zhruba sedm procent lidí, zhruba osmnáct procent lidí se po práci jenom poohlíží. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *