Pět nejšílenějších diet, které se negativně podepíšou na zdraví. Buďte opatrní

Lidé jsou velmi vynalézaví, pokud potřebují rychle zhubnout. Někteří dají na hollywoodské hvězdy a začnou držet ananasovou či jinou dietu, jiní si vymyslí svou dietu nebo se pustí do skutečně šílené diety, která dohání k tomu, abychom polemizovali o lidské chytrosti. I šílené diety slibují rychlé zhubnutí, které je samozřejmě doprovázeno JO-JO efektem. Některé jsou navíc tak absurdní, že se člověk diví tomu, že jim někdo věří. Podívejme se na pět nejšílenějších diet, které opravdu existují, které se skutečně negativně podepsali na lidském zdraví a kterým mnozí z nás věří.

1) Tukožroutská dieta

Tukožroutská dieta je velmi oblíbená mezi lidmi, kteří zkrátka chtějí zhubnout během krátké doby. Dieta spočívá v tom, že se konzumují jenom polévky, a to po dobu sedmi dlouhých dnů. I když je strava jednotvárná, lidé věří, že se v polévce vyskytuje dostatečné množství živin, které jim k životu vystačí.

2) Dieta podle bible

Lidé jsou ochotni věřit opravdu všemu. Dokazuje to i dieta podle bible, která dělí potraviny na čisté potraviny a nečisté potraviny. Součástí diety podle bible je samozřejmě modlitba po i před každým jídlem dne. Z jídelníčku se vypouští maso i všechny jeho imitace.

3) Přežvykovací dieta

Sice se říká, že při hubnutí se nesmí hltat jídlo a nesmíme se přejídat, to však neznamená, že každé jídlo musíme několikrát přežvýkávat. To tvrdí takzvaná přežvykovací dieta, s níž přišel do světa HoracFletcher. Ten řekl, že lidé musí při dietě přežvýkat jídlo 32krát, aby s zasytili a aby snědli méně, tudíž shodili více.

4) Kyslíková dieta

Za doslovnou absurditu se dá považovat kyslíková dieta, která se skládá z ničeho. Zkrátka lidé, kteří zkouší kyslíkovou dietu, se živí vzduchem. Samozřejmě dodržovat ji nelze dlouho, pokud se podaří ji dodržet, pozná se to snadno – člověk umře. Ostatně i tomu lidé věří, což potvrzuje fakt, že už tři lidé umřeli v důsledku této diety.

5) Spací dieta

Když spím, nejím. To je jednoduchá filozofie spací diety, která se stává čím dál populárnější.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *