Potraviny na hubnutí. Které nám pomůžou na cestě za štíhlou figurou?

Do léta jsme holt zhubnout nestihli, můžeme se o to pokusit do příštího léta. Abyste se zanedlouho mohli pyšnit skutečně krásnou figurou, neměli byste vynechávat ve svém jídelníčku potraviny, které vám na cestě za vaším cílem pomohou. I když to možná zní doslova pohádkově, opravdu existují potraviny, které pomáhají s hubnutím. Pojďme si zmínit některé z nich. 

Sýr Cottage 

Sýr Cottage – to je právě jedna z potravin, po které se hubne, respektive která vám s hubnutím opravdu pomůže. Stačí, když si ho dáte třeba s celozrnným pečivem, které je méně škodlivé než klasické bílé pečivo. Hlavním úkolem či benefitem sýru Cottage je především to, že zahání chuť na sladké. A toho přece chcete dosáhnout, ne? Právě sladkosti stojí mezi vámi a vysněnou postavou, proto mlsání se sýrem Cottage předcházejte.  

Navíc obsahuje takzvané syrovátkové bílkoviny, které umí uvolnit hormony říkající mozku, že jste najezení. Jinými slovy lze říct, že díky sýru Cottage budete mít pocit plnosti delší dobu.  

Jablka 

Další potravinou podporující hubnutí jsou rozhodně jablka. Ta opravdu skvěle nahradí veškeré sladkosti, vždyť jsou sama úžasně sladká. Navíc jsou svým složením lepší než jakákoli cukrovinka. Uvnitř jablka se nachází rozpustná vláknina jménem pektin, která umí zpomalit trávení. To vede k delšímu pocitu sytosti.  

Brokolice 

Brokolice vypadá jako mozek, proto ji řada lidí nemá rádo. Je to však velká škoda. Brokolice patří do našeho jídelníčku hlavně ve chvíli, kdy chceme hubnout. Obsahuje totiž mnoho vápníku a také i vitaminu C, který umí podpořit jeho lepší vstřebávání. Navíc brokolice není nijak kalorické jídlo a mezi její benefity patří kupříkladu to, že posiluje imunitu a také chrání proti mnoha typům rakoviny. 

Citron 

Zapomenout nesmíme ani na citron, který umí nahradit různé dresinky v salátech. Obsahuje hodně vitaminu C a má především dochucovací funkci. Vyniká i minimem kalorií. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *