Principy úspěchu, podle kterých žít

Každý člověk chce být úspěšný, ale jenom hrstka lidí úspěchu opravdu dosáhne. Samozřejmě záleží na tom, co je definicí úspěchu. Pokud však počítáte s tím, že úspěch je o bohatství a o vybudovaném impériu, měli byste se naučit žít podle několika jednoduchých principů, za nimiž stojí Ross Perot, americký podnikatel a také kandidát na prezidenta.  

Možná si říkáte, jak může kandidát na prezidenta radit v tom, jak uspět. Jenže právě tento muž se těší obrovskému byznysu, který zakládal už jako dvaatřicetiletý. Tehdy dokázal vybudovat velký byznys s pouhou tisícovkou dolarů. Před úderem šedesátého roku se z něj stal úspěšný miliardář.  

Proto ano, i Ross Perot, kandidát na prezidenta, opravdu může radit v tom, jak uspět či jak úspěšně žít. Stačí se držet několika jeho principů, které si stačí osvojit.  

Vydělávání peněz by nemělo být hlavním cílem 

Co je třeba už zprvu vědět a praktikovat, je, že vydělávání financí rozhodně nemůže být tím hlavním cílem, proč to děláte. Práce či podnikání vás zkrátka musí bavit, to je hlavní klíč k úspěchu a k tomu, že budete vydělávat tolik, kolik si přejete.  

Podle Rosse Perota byste se měli zaměřit na to, abyste byli nejlepší v tom, co děláte. A poté se finanční úspěch dostaví – přijde doslova jako vedlejší produkt.  

Rodina je na prvním místě 

Řada podnikatelů toužících po úspěchu dává prakticky všechno na vedlejší kolej. Dokonce i rodinu, kterou bychom však na druhé místo nikdy neměli dávat. Upozorňuje na to také Ross Perot, který (i když měl velice pestrý profesionální život) nikdy nepřestal tvrdit, že upřednostit rodinu před podnikáním je jeden z dalších klíčů k tomu, abyste uspěli.  

Podnikání by sice mělo být hlavní částí vašeho života, ale nemělo by být celým vaším životem. Nedovolte, aby mělo přednost před vaší rodinou. Rodina tu byla vždycky, vaše práce nebo podnikání je jenom zpestřením toho všeho. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *