Proč upřednostnit cyklistiku před spinningem

Rozhodli jste se udělat něco se svým životem a chcete najednou žít zdravým životním stylem? Pak doporučujeme začít hlavně sportovat, protože ne nadarmo se říká, že ve zdravém těle zdravý duch. Možná vám učarovaly sporty dva, a sice spinning a také cyklistika. Co se týče cyklistiky, dnes se jedná o jeden z nejvíce oblíbených sportů. A spinning? U něj nám přijde, že je to sice podobné, ale že se u něj více zapotíme. Nabízí se otázka, který se sportů je opravdu lepší a efektivnější? 

Kolo jednoznačně vede 

U kola je skvělé to, že při jízdě na kole si ani neuvědomujeme, že sportujeme. Mnozí lidé mají kolo jako dopravní prostředek, díky kterému se dopravují do práce nebo do školy. Jiní to považují za způsob odpočinku.  

Podle odborníků je kolo rozhodně lepší než sportovní aktivita jménem spinning. Během cyklistiky se skvěle nastartuje váš metabolismus, i když z vás nelije pot jako z konve a i když si sportování možná ani neuvědomujete. Během cyklistiky dochází k vyplavení většího množství endorfinů, což jsou hormony štěstí, navíc si zlepšíte svou stabilitu a samozřejmě nesmíme zapomenout na to, že si procvičíte i kapacitu plic. 

Budete na čerstvém vzduchu 

Obrovským plusem cyklistiky je to, že budete na čerstvém vzduchu. Čerstvý vzduch je pro tělo skvělý, prospívá nejen hlavě, ale také pomáhá načerpat zbrusu novou energii. Sport na čerstvém vzduchu posiluje i kardiovaskulární systém, navíc podporuje i imunitní systém. Dokonce je dokázáno, že pobyt v přírodě redukuje hladinu stresu.  

Cyklistika není takový nápor na kolena, kyčle ani na kotníky, spíše je ke kloubům opravdu šetrná. O spinningu se to bohužel říct nedá. 

Navíc sport jménem cyklistika je vhodný pro všechny generace. Baví o jak děti, tak dospělé, dokonce i senioři mohou jezdit na kole a udělat tak něco pro své zdraví. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *