Proč zařadit maliny do svého jídelníčku?

Sezona malin je v plném proudu. Je to oblíbené červené ovoce, které milují nejen děti, ale také dospělí. Většina lidí maliny pěstuje na svých zahrádkách, což je dobře – v obchodech nestojí zrovna málo. Ovšem pokud nemáte možnost si své vlastní maliny pěstovat, rozhodně byste za ně jednou za čas utratit měli, jelikož mají velice pozitivní dopad na lidské zdraví. Dalo by se říct, že na lidský organismus působí až magicky! 

Maliny se ve světě používají různě, v každém koutu světa se setkáte s jiným využitím malin. Ve většině případů se maliny využívají jako lék na nejrůznější nemoci. Také se využívají jako povzbuzující prostředek.  

Zatímco v České republice maliny konzumujeme hlavně ve chvíli, kdy potřebujeme snížit teplotu nebo kdy bojujeme s horečkou, v Rusku je to vyhlášený lék proti chřipce. V Asii maliny snižují krvácivost a ve Velké Británii se zkoumá jejich vliv na těhotenské nechutenství.  

Co obsahují maliny? 

Maliny v sobě ukrývají celou řadu tělu prospěšných látek, to je hlavní důvod, proč je konzumovat. Obsahují například velké množství vitaminu C, tudíž posilují imunitní systém. Obsahují také vitamin B, který tělo potřebuje hlavně při stresových situacích. Maliny jsou zároveň velice silným antioxidantem, nemoci si na nás tedy nepřijdou! 

Zdravotní účinky malin 

Maliny jsou bojovnice proti lecjakému zdravotnímu neduhu. Mohou například sloužit jako prevence šerosleposti nebo zákalu. Mají protirakovinné účinky a také působí proti revmatu. Málokdo ví, že jsou prevencí cukrovky nebo že zlepšují krvetvorbu i sexuální výkonnost. Také je to bojovník proti Alzheimerově chorobě a bojovník proti stresu.  

A aby toho nebylo málo, maliny taky zpevňují zuby a kosti a posilují imunitní systém člověka. Ocení je také lidé trpící chudokrevností, snižují vysoký krevní tlak a udržují v krvi správnou hladinu cholesterolu.  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *