Raw strava a její dopady na naše zdraví

Kolem stravy se poslední dobou točí náš celý svět. Přece jenom v poslední době všichni touží zhubnout nebo touží mít svaly jako Arnold, proto se řada lidí zkrátka odhodlá přejít na zdravý životní styl. Mnoho lidí na tento zdravý životní styl přechází z toho důvodu, aby se cítila dobře. Je to samozřejmě skvělé a chvályhodné, ovšem je nutné podotknout, že mnoho lidí přechází sice na zdravý životní styl, ale trochu jinak, než si myslíme. Na stravování sice dbají, ale do jejich jídelníčku nezařazují to, co by se mělo. V jejich jídelníčku nenajdete žádné ryby nebo jiné podobné výrobky, protože jsou zkrátka tyto potraviny nedobré, když jsou syrové. Maximálně tedy v suši provedení, jinak je tato strava doslova tabu. Co ale takoví lidé jedí?

Tito lidé se zaměřují na pojídání takzvané raw stravy. Jedná se o syrovou stravu, která není tepelně upravená. Z tepelně upravené stravy totiž zmizí ty hlavní látky, které tělo potřebuje. Jenže lidi po nich touží, proto se rozhodli jíst vše jen v syrovém stavu. Dnes je raw strava opravdu populární, ale je třeba si říct, jestli to je nebo není dobré.

Dává nám raw strava dostatečné množství látek, které potřebujeme?

Jelikož ti, co jedí raw stravu, se vyhýbají tepelně upraveným jídlům, bohužel nedostávají do těla takové látky, které jsou obsaženy právě v potravinách, jež v jiné než v tepelné podobě se sníst nedají. Tělo proto skomírá a prosí o potřebné živiny. V jídelníčku těch, kteří jedí jenom raw věci, jsou především všechny druhy zeleniny a ovoce, jenže z takových vitaminů a nedostačujících látek nelze žít dlouho. Dostaví se pak zažívací problémy, které opravdu nejsou zrovna dobré. Mnohdy se nám zkazí trávicí soustava a my pak máme velký problém s tím, abychom najeli na takovou stravu, kterou jsme měli rádi předtím, než jsme najeli na tu raw.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *