Rychlé půjčky do 5 000 Kč

Také jste na infarkt, když při losování Sportky ohlašují nového milionáře a vy už nemáte pomalu ani na rohlík? Murphyho zákony fungují i ve financích naprosto spolehlivě, takže „Může-li se něco pokazit, pokazí se to.“ A vždycky v období, kdy se to prostě vůbec nehodí. Ne každý má bohaté příbuzné či zazobané kamarády, které by mohl požádat pomoc ve chvíli, kdy mu chybí třeba jen pár tisíc. Nezbývá pak nic jiného než si půjčit, ale v bance jsou zařízeni spíše na větší sumy než na finanční „první pomoc“.

V takových případech jsou ideálním řešením rychlé půjčky do 5 000 Kč, někdy také označované jako mikropůjčky, nebo půjčky před výplatou. Získáte je až na výjimky výhradně v nebankovních institucích, protože většina bank začíná půjčovat peníze až od deseti či dvaceti tisíc korun výše, což jsou pro hodně lidí částky zbytečně vysoké, a také na podstatně delší dobu, než zpravidla potřebují.

Půjčky před výplatou do pěti tisíc je možné sjednat u většiny společností online, případně po telefonu. Každý poskytovatel má ale trochu jiné podmínky, a to jak při schvalování, tak při splácení. U těchto mikropůjček se obvykle nemusí dokládat potvrzení o příjmu ani prověřovat úvěrová historie dlužníka v příslušných registrech. Někteří poskytovatelé mohou ale chtít takzvané potvrzení o bezdlužnosti od příslušného finančního úřadu. Vždy ale bude potřebovat občanský průkaz nebo jiný doklad totožnosti, bankovní účet na jméno osoby, která o půjčku žádá a kontaktní údaje (mobil, e-mail) pro komunikaci se žadatelem.

Ale ani o takto malých půjček nepůjčují firmy bezhlavě. Obvykle si prověřují žadatele o úvěr tak, že u první půjčky je finanční limit pět či deset tisíc korun. Pokud ji žadatel řádně a včas uhradí, příště si může půjčit trochu víc a při dalším úvěru zase víc. První půjčka splatná velmi rychle (nejčastěji dva týdny) může být i zcela zdarma, u dalších je výše úroků a poplatků různé podle poskytovatele.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *