Seznamte se s Baťovým světem!

Svět podnikání je skutečně pestrý a vyniknout v něm může naprosto každý. Každý podnikatel se snaží, aby se se svým byznysem zapsal do historie, aby se o něm učilo na školách, aby se o něm psalo a aby se na něj neustále vzpomínalo jenom v dobrém. Dalo by se říct, že takových podniků, které vyrostly v České republice, není mnoho – je nutno vypíchnout hlavně jeden byznys, který funguje dodnes a řadí se k těm největším podnikům vůbec. Máme na mysli firmu Tomáše Bati – Baťa.

Když lidé potřebují kvalitní obuv, zamíří ihned k Baťovi. Firmu, kterou založil Tomáš Baťa, ale na celosvětovou úroveň ji posunul až Tomáš Baťa mladší, zná dneska naprosto každý. Firma je proslulá kvalitní obuví, kterou si mnohdy nemůže dovolit jen tak někdo.

Každý ví, že je firma Baťa známá po celém světě, ale málokdo ví o všech klíčových zemích a místech, na kterých firma funguje. Jen tak pro zajímavost – firma Baťa funguje ve více jak 73 zemích světa a má už více jak 24 továren po celém světě. Pojďme si říct konkrétní místa a země, která jsou pro Baťův svět dneska typické a důležité.

Batawa

Menším městečkem, které najdete v Kanadě východně od Toronta, byste nejspíš jenom projeli. Jenže Batawa je dneska významné městečko, které se snaží zvýraznit manželka Tomáš Bati mladšího Sonja Bata, která zde vybudovala například malé lyžařské středisko.

Pointe-Au-Baril

Jedná se o rodinný ostrov, který najdete v zálivu Georgian Bay. Právě zde tráví rodina své léto – právě zde se celá rodina Baťových dodnes pravidelně schází, a to každé léto.

Toronto

Důležitým místem pro rodinu Baťových je rozhodně Toronto. Právě sem se totiž Tomáš Baťa mladší uchýlil s rodinou před válkou – právě sem se před válkou přesunula celá firma i s centrálou. Dodnes zde žije jeho manželka Sonja, která zde mimo jiné zbudovala i obuvnické muzeum, jež se jmenuje „Bata Shoe Museum“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *