Seznamte se s keto dietou, populární dietou současnosti

Jelikož se pomalu, ale jistě blíží plavková sezona, nejedna žena touží po zhubnutí a po dokonalé postavě. Jelikož se cvičením to nejde tak snadno a výsledky nejsou vidět okamžitě, mnohé ženy se rozhodnou to zkusit s dietou, která jim však může spíše uškodit, než přinést užitek a vysněné výsledky. Mnohé diety navíc mají v těsném závěsu za sebou takzvaný jo-jo efekt, který přinese dvakrát více kilogramů, než s kolika ženy do diety šly. V případě, že patříte k ženám, které se chtějí vyvarovat jo-jo efektu, přesto to chtějí zkusit s dietou, která jim neuškodí, měly by vyzkoušet takzvanou keto dietu.

Keto dieta se dnes považuje za dietu současnosti. Je to velmi oblíbená a populární dieta, která se často označuje za doslovný zázrak. Oblíbená je hlavně u mnoha celebrit, to je ostatně i důvod, proč to s touto dietou zkouší i tolik obyčejných smrtelníků.

Principem keto diety je zajistit rychlou ztrátu tuků, zároveň se však při této dietě nemá hladovět. Vyzkoušíte to?

Jak funguje keto dieta

Nejdříve je však třeba vědět, jak keto dieta funguje. Ketogenní dieta neboli keto dieta je založena na vědecky ověřeném faktu, a sice že ve chvíli, kdy tělo nemá dostatek krevního cukru, sahá po energii z vlastních tukových zásob. V játrech se pak začnou produkovat takzvané ketony, které fungují jako zdroj energie. Je to tedy jakýsi přirozený stav těla, na kterém je keto dieta založena.

Během keto diety se proto sníží podíl sacharidů na naprosté minimum. Podle odborníků by se lidé měli dostat na padesát gramů sacharidů za den. Vyměnit sacharidy je možné bílkovinami nebo zdravými tuky.

Co se při keto dietě jí a nejí?

Při keto dietě se konzumují hlavně ryby, maso nebo mořské plody, také vejce a sýry. Co se týče zeleniny, tak vede brokolice, avokádo nebo třeba špenát a cuketa. Co se však naopak nejí, je některé ovoce, těstoviny, bílá mouka, také se nepije alkohol nebo brambory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *