Slunečnicová semínka pro zdraví. Proč je zařadit do jídelníčku?

Přemýšlíte nad tím, čím zpestříte svůj jídelníček? Co zakomponovat do svého jídelníčku nějaké další zdravé potraviny, které jste například doposud příliš nepoužívali? Za zkoušku stojí slunečnicová semínka, která můžete přisypat do jogurtu nebo ovesné kaše. Taky je můžete jen tak chroupat u oblíbeného televizního pořadu. Možná se nyní ptáte, proč právě slunečnicová semínka zakomponovat do jídelníčku. Důvodem je to, že prospívají našemu zdraví. Jak? 

Popravdě, slunečnicová semínka v sobě ukrývají celou spoustu zdravotních benefitů. Zmiňme si několik z nich.  

Pro dobrou náladu 

Máte pocit, že se neustále potýkáte s depresemi? Že vaše nálada je stále na bodě mrazu? Sáhněte po slunečnicových semínkách, protože právě ty jsou pro dobrou náladu jako stvořené. Slunečnicová semínka umí podpořit dobrou náladu, což se ví už od nepaměti. Už v minulosti se podívaly pacientům, jež trpěli úzkostí nebo velkými depresemi.  

Pro snížení špatného cholesterolu v těle 

Věděli jste, že cholesterol rozlišujeme na dobrý a špatný? Zatímco ten dobrý je pro tělo prospěšný, ten špatný může tělu pořádně ublížit. Například jeho zvýšená hladina může vést až k infarktu nebo k onemocněním srdce či jiným zdravotním komplikacím. Doporučujeme proto snažit se o to, abychom snížili špatný cholesterol v krvi/v těle. Pomůžou nám s tím slunečnicová semínka, která regulují hladinu špatného cholesterolu v krvi.  

Proti kardiovaskulárním onemocněním 

Věděli jste, že se v České republice nejčastěji umírá na kardiovaskulární onemocnění? Kardiovaskulárními onemocněními se rozumí nemoci srdce. Aby pro vás nebyly zhoubou, vyplatí se dbát na prevenci. A touto prevencí je konzumace slunečnicových semínek, které v sobě obsahují látky, jež předchází vzniku kardiovaskulárních nemocí.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *