Snižte náklady na tisk a ušetřete nemalé finanční prostředky

Tonery a cartridge jsou spotřebním zbožím v každé laserové, resp. inkoustové tiskárně. Pokud však hodně tisknete, můžete se potýkat s jejich cenou. Lze s tím udělat mnoho už při výběru samotné tiskárny, což by mělo odpovídat účelu, na který bude tiskárna nejčastěji použita. Laserové tiskárny se hodí na levnější tisk velkého množství běžných, převážně textových dokumentů. Takže najdou uplatnění zejména v kanceláři. Inkoustové tiskárny jsou zase vhodné na tisk fotografií nebo na občasné domácí použití. Jak ale ušetřit, když už tiskárnu máme, ať už je to kterýkoliv typ?

S laserem ještě levněji

Laserové tiskárny mají o něco vyšší pořizovací cenu, ale na tonerech pak neutratíme tolik, jako na náplních do tiskáren inkoustových. Přesto i zde lze ušetřit a najít si levné tonery. Pokud totiž oželíte nákup originálních nových tonerů, můžete zvolit:

  • Alternativní tonery
  • Repasované tonery

V prvním případě se jedná o volbu výrobce toneru, který nabídne nižší cenu, než je originál, který je zpravidla vždy nejdražší. Kvalita je většinou srovnatelná, zejména u certifikovaných produktů. A i tak případná o něco nižší kvalita je u tisku textových dokumentů relativně přijatelná, je-li úspora nákladů výrazná. Dobrý poměr ceny a kvality může poskytnout také repasovaný originální toner.

Jde to levně také s inkoustem?

Mnoho lidí se nechá nalákat na nízkou pořizovací cenu inkoustových tiskáren a pak se nestačí divit cenám za náplně. Ty jsou totiž na inkoustové tiskárně to nejdražší, kupujete-li originály. Pokud však potřebujete třeba cartridge Samsung, rovněž lze jako v případě tonerů volit kromě originálů mezi repasy nebo alternativami. A zde je již úspora nákladů často velmi výrazná. Doporučujeme to zejména jako alternativu do domácností, kde nároky na nejvyšší možnou kvalitu tisku obvykle nebývají prioritou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *