Tipy a rady, jak se nepřejídat

Chcete zhubnout? Pravděpodobně je vaším největším protivníkem přejídání. Lidé se v současné době přejídají z mnoha důvodů – někdy za to může skvělé jídlo, jindy za to může fakt, že se nudí a nevědí, co dělat. Jenže přejídání je největší protivník hubnutí. Lidé si musí uvědomit, že s přejídáním daleko nedojdou, proto se nabízí otázka, jak se přestat přejídat. Několik tipů a rad pro vás máme.  

Díky tipům a radám už nebudete mít potřebu mít neustále po ruce nějaké jídlo. Nebudete svačit z nudy, nebudete si zbytečně roztahovat žaludek. Je opravdu mnoho jiných způsobů, jak zamezit zbytečnému přejídání se.  

Svačit nebo nesvačit? 

Každý člověk by měl mít během dne pět jídel, a sice snídani, svačinu, oběd, svačinu a večeři. To tedy radí odborníci. Je však pravdou, že mnozí lidé nemají neustále hlad, pro mnohé je pět jídel denně opravdu moc. Proto se nabízí otázka, jestli svačit nebo jestli raději nesvačit. Před každou svačinou se vyplatí zeptat se sám sebe, jestli vůbec máme hlad nebo jestli to nejsou jenom emoce v podobě vyčerpání, nudy nebo jestli třeba nemáme jenom žízeň.  

Začněte si zapisovat, co kdy jíte 

Máte neustále chuť na sušenky a čokoládu? Začněte si zapisovat, co během dne sníte a kdy to sníte. Díky tomu tak vysledujete své stravovací návyky. Na chyby ve stravování se pak lépe zaměříte a budete vědět, co jíst a co naopak nejíst.  

Nekupujte sladkosti 

Když to člověk nemá po ruce, nemá na to chuť. To je pravidlo, kterým se řídí leckdo. Nekupujte si proto sladkosti nebo cukrovinky, které máte rádi. Pokud něco chcete mít doma třeba pro návštěvy, mějte po ruce to, co vám nechutná. Nebudete to mít na očích, nebudete na to mít chuť. Nebudete to mít v kredenci, nebude to součástí vašich jídelníčků. To je jednoduchá rovnice. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *