Víte, jaké věci způsobují únavu? Vyvarujte se jim a dodejte si tak energii

I když jste ráno vstali pravou nohou a spali jste dostatečné množství hodin, přesto se cítíte unavení? Nepomáhá vám ani snídaně, kterou si dáte, a v práci se vám zavírají víčka už při píchání píchačky? Existuje několik věcí, které dokážou v člověku vyvolat únavu. Něco je třeba s těmito stavy udělat, taková únava není normální a může ji způsobovat třeba jeden z vašich zvyků nebo události posledních dní. Pojďme si říct, jakým věcem je třeba se vyvarovat, abychom skoncovali s únavou a dodali si tak potřebné množství energie.  

Za únavu může často nevhodné stravování 

Položte si ruku na srdce a zodpovězte si otázku: ,,Jak vypadá váš jídelníček?” Pokud se skládá převážně z tučných, nezdravých jídel, nemůžete se divit tomu, že se neustále cítíte unavení. Pokud nevhodně kombinujete potraviny, konzumujete těžké pokrmy a vyhýbáte se vitaminům v podobě ovoce, pak se nemůžete divit tomu, že jste bez energie. Taková strava zkrátka energii vyžaduje a doslova ji vysává z lidského těla. Řešením tedy je jezení vyvážené stravy, nemusíte se samozřejmě úplně vyhýbat těžkým pokrmům, ale omezte jejich konzumaci. Třeba rohlík s marmeládou nahraďte jogurtem a müsli, najednou budete mít mnohem více energie, tím si můžete být jisti.  

Za únavu může také hypotyreóza 

Věděli jste, že za případnou únavu nemůžete přímo vy, ale takzvaná hypotyreóza? Pokud hovoříme o hypotyreóze, hovoříme o problému se štítnou žlázou v zádech krku, která řídí metabolismus, rychlost a při které se palivo přeměňuje na energii. Při hypotyreóze je štítná žláza neaktivní, metabolismus tedy funguje velmi pomalu a cítíte se tak často vyčerpaní. Doporučujeme si při tomto podezření udělat krevní testy.  

Nemáte dostatečný příjem tekutin 

Dalším problémem stojícím za únavou může být také dehydratace. Tělo zkrátka potřebuje dostatečné množství čisté vody, aby fungovalo tak, jak má. Hlavně, když hodně vody vypotíte, musíte hodně vody do sebe dostat.  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *